Od trzech miesięcy zmagam się z piekacym i kłujacym bólem pośladka.Mialam robione zastrzyki z Diclof

1 odpowiedzi
Od trzech miesięcy zmagam się z piekacym i kłujacym bólem pośladka.Mialam robione zastrzyki z Diclofenaku na ból kręgosłupa.Posladaek po tym czasie zrobił się twardy i sztywny.Piecze ,kłuje,parzy.Nic nie pomaga.Lekarze ciągle bagatelizuja, że to zrosty.Nie mogę się dotknąć.Wyczulone miejsca pieką i kłują przy zakładaniu spodni.
W nocy budzę się bo W tym posladku czuję kłucie jakby szpilka mi ktoś wkladał. Nie wiem gdzie już udać się po pomoc.Bylam u chirurga, neurologa,neurochirurgia i nic.
Szanowna Pani ! Wobec uciążliwych dolegliwości, które mogą być obok zrostów innym jeszcze powikłaniem niefarmakologicznym po zastrzykach, proponowałbym udać się do specjalisty radiologa z wnioskiem o wykonanie USG pośladka, aby wykluczyć jego ropień. W przypadku potwierdzenia przez radiologa metodami obrazowania zmiany guzowatej lub rozlanego procesu zapalnego powięzi, ropowicy - zwłaszcza gdy współistnieje gorączka lub obecne są powiększone węzły chłonne ( zgrubienia w pachwinach ) oraz badanie krwi wykazuje wzrost ilości krwinek białych, OB i CRP - celowa jest antybiotykoterapia, a w ostateczności interwencja chirurga ogólnego. O ile wcześniejsze schorzenie kręgosłupa zostało wyleczone i nie wymagało interwencji neurochirurgicznej, to na obecnym etapie kluczowa wydaje się być rola lekarza rodzinnego, który może praktycznie, chronologicznie i odpowiednio co do miejsca Panią pokierować. Gdyby jednak dolegliwości kręgosłupa i pośladka nadal utrzymywały się, a jego stan zapalny został wykluczony, to niezbędna wydawałaby się być konsultacja u specjalisty neurologa.