Od ponad roku moje życie zamieniło się w koszmar z powodu nieustającego bólu a leczenie nie przynosi

1 odpowiedzi
Od ponad roku moje życie zamieniło się w koszmar z powodu nieustającego bólu a leczenie nie przynosi żadnej ulgi ani poprawy. Mam stwierdzone zapalenie wielomięśniowe ponieważ mam pozytywne JO-1 ( zespół antystatyzowy ). Brałam metypred 16,8,4 . Obecnie biorę Metotraxyt 17,5 mg. Bardzo przytyłam , mam problemy z oddychaniem, kichaniem i wchodzeniem po schodach.Poranna sztywność nie pozwala się samodzielnie ubrać i umyć przed pracą. W nocy nie śpię z powodu bólu. Najgorsze są nogi oraz obręcz barkowa, klatka piersiowa i ręce od łokciu w górę. Jestem spuchnięta. Z atrakcyjnej , wesołej, kobiety stałam się monstrum. Mam 53 lata i nie mam już siły. Bardzo proszę o pomoc.
Może Pani nie ma zapalenia wielomięśniowego w tym zespołu syntetazowego tylko inną chorobę i dlatego leki które powinny w tej chorobie pomagać nie skutkują. Dolegliwości, które Pani opisuje nie muszą a nawet nie bardzo odpowiadają zapaleniu wielomięśniowemu a podwyższone przeciwciała JO1 nie wystarczają do rozpoznania tej choroby. Proponuję zgłosić się jeszcze do innego reumatologa. Pozdrawiam czesław Drozd