Od ponad roku mam problemy z oddychaniem, ciężko się oddycha co zapewne powoduje szybsze zmęczenie w

1 odpowiedzi
Od ponad roku mam problemy z oddychaniem, ciężko się oddycha co zapewne powoduje szybsze zmęczenie w pracy fizycznej. Lekarze stawiają różne diagnozy od zapalenie oskrzeli po astmę oskrzelową. Wyniki spirometrii to :FEV-62% VC-86% FEV/VC- 60% cokolwiek to nie znaczy...
Po za ciężkim oddechem najbardziej denerwujące jest dławienie się- jakby w gardle siedziały jakieś kłaki i nie szło by ich wykaszleć a kaszel wtedy jest tak wielki że aż bierze na wymioty choć nie wymiotuje. Przy każdym obsłuchiwaniu u lekarza słyszę że coś gra w oskrzelach ale mimo branych antybiotyków, tabletek wziewnych : oxodil , miflonide, atrovent oraz inhalacji berodual stan nie ulega zmianie. Czy ktoś czuje się na siłach zasugerować co to może być jak tą chorobę nazwać i jak leczyć?
Wyniki spirometrii są nieprawidłowe - zaniżone, co potwierdza duszność, która jest odczuwana. Należy wykonać badania obrazowe płuc, wykluczyć inne choroby towarzyszące. Ocenę taką może przeprowadzić pulmonolog lub /i alergolog.