Od ponad pół roku pobolewa mnie górna 5. Była dwukrotnie leczona kanałowo, a ostatnio także pod mikr

4 odpowiedzi
Od ponad pół roku pobolewa mnie górna 5. Była dwukrotnie leczona kanałowo, a ostatnio także pod mikroskopem. Spekulację, że być może jest pęknięty korzeń bądź 3 kanał nie potwierdziły się. Ząb jest prawidłowo wyleczony - 4 stomatologów, u których byłam rozkłada ręce. Miałam robione zdjęcia zęba, panorame oraz tomografie komputerową. Wszystko na nic. Ząb jak bolał tak boli. Dodatkowo bolą mnie węzły chłonne i uszy. Leczyłam się laryngologicznie porobiłam potrzebne badania. W prawej zatoce niby coś delikatnie jest i węzły też są delikatnie odczynowe, ale laryngolog mimo, że odczuwam ból, zapisał mi witaminki i w razie bólu węzłów kazał smarować naproxenem.... Stwierdził, że wszystko jest w porządku, a te delikatne zmiany to drobiazg. Każdy lekarz, który "zrobił' swoje odsyła mnie z kwitkiem kiwając przepraszająco głową. Nie wiem gdzie mam iść? Do kogo się skierować? Skoro odczuwam ból, a kiedyś tak nie było to chyba znaczy, że coś jest nie tak wbrew temu co twierdzą lekarze? U kogo mam dalej szukać pomocy, bądź co to w ogóle może być? Może jakaś choroba? Bardzo proszę o pomoc
Dzień dobry, jeżeli ząb jest prawidłowo przeleczony kanałowo ,a pomimo to boli, może to świadczyć o rozbudowanej delcie korzeniowej (są to drobne kanaliki, odchodzące od kanału głównego w okolicy wierzchołka). Kanaliki w delcie są na tyle małe ,że nie można ich wypełnić, i pozostaje w nich flora bakteryjna. W takim wypadku należy wykonać resekcję wierzchołka korzenia, która polega na odcięciu wierzchołka korzenia, wyłyżeczkowaniu zmiany okołowierzchołkowej i wstecznym wypełnieniu całej delty korzeniowej. Pozdrawiam dr Krecisz

Dobry Wieczór

Sugeruje w Pani sytuacji skonsultowanie się z lekarzem specjalizującym się tylko w leczeniu kanałowym. Jest wiele powodów bólu po leczeniu kanałowym i nie sposób postawić diagnozę bez dokładnego badania. Powodzenia w rozwiązaniu problemu.
Pozdrawiam
Witam. Niestety nie ma możliwości postawić trafną diagnozę bez zbadania pacjenta i analizy wykonanych badań dodatkowych (panorama, rtg punktowe, tomografia). Sugeruję umówienie wizyty do specjalisty endodoncji, aby ocenił leczoną kanałową 5 i chirurga szczękowo-twarzowego celem szerszego spojrzenia na Pani dolegliwości. Pozdrawiam
Witam czasami bolesność może być odczuwana także po zakończonym leczeniu kanałowym i utrzymywać się do trzech tygodni, jeśli po tym czasie ból nadal będzie się utrzymywał zalecam konsultacje u specjalisty endodoncji