Od ponad miesiaca mam nerwice lekowa objawia sie to nie checia wychodzenia z domu zazywalam kalms ok

3 odpowiedzi
Od ponad miesiaca mam nerwice lekowa objawia sie to nie checia wychodzenia z domu zazywalam kalms ok 3 tygodni ale nie pomaga jezeli juz wychodze z domu dostaje palpitacji serca I panicznie sie boje ze zaraz umre mialam robione ekg krew tydzien temu jedynie co zdiagnozowano to infekcja klatki piersiowej dostalam antybiotyk ktory juz zakonczylam ale wciaz mam the paniczne leki nie wiem co mam robic dzisiaj zakupilam CBD oil bo czytalam ze to moze pomoc wiec czekam a jest coraz gorzej prosze o pomoc
Dzień Dobry.

Niechęć do wychodzenia z domu, pojawiające się reakcje współczulne /przyspieszone bicie serca/, paniczny lęk przed śmiercią to objawy typowe dla zaburzeń lękowych. Radziłabym wizytę u psychologa lub u psychoterapeuty, a jeśli wolałaby Pani pomóc sobie lekami to u psychiatry.

Odradzałabym samodzielne przyjmowanie farmaceutyków. Psychiatria ma do dyspozycji szereg sprawdzonych leków na zaburzenia lękowe, w tym na ataki paniki. Poza tym to lekarz, więc weźmie pod uwagę Pani stan somatyczny, w razie konieczności skieruje na badania.

Problemy o których Pani wspomina dobrze leczą się także psychoterapią. Jedną, choć nie jedyną, z rekomendowanych metod leczenia objawów lękowych, ataków paniki jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, w skrócie CBT.

Nauczy ona Panią radzić sobie z objawami, tak by życie stało się lżejsze, łatwiejsze :-)

Pozdrawiam serdecznie. Agata Maria Aleksińska, psycholog, psychoterapeuta, Warszawa, Włocławek.

Witam,
w Pani przypadku polecam kontakt z psychologiem-psychoterapeutą oraz dodatkowo lekarzem psychiatrą celem konsultacji, czy nie wskazane byłoby włączenie przynajmniej na jakiś czas leków, bowiem nasilenie objawów, o których Pani pisze jest niepokojące a charakterystyczne dla zaburzeń lękowych. Odradzam samodzielne przyjmowanie lekarstw, bez konsultacji lekarskiej. W leczeniu zaburzeń lękowych stosowane są różne rodzaje oddziaływań terapeutycznych. Natomiast wyniki badań potwierdziły skuteczność psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz farmakoterapii. W terapii stosuje się psychoedukację oraz różne formy oddziaływań mających na celu redukcję stresu, napięcia oraz zwiększenie kontroli nad emocjami. Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna Ładniak-Grońska, psycholog, diagnosta, terapeuta par, coach
Odczucia o jakich Pani pisze, muszą być dla Pani bardzo trudne i dezorganizujące Pani życie. Warto by jak najszybciej udała się Pani do specjalisty, by objawy nie nasilały się. Symptomy lękowe można skutecznie leczyć z pomocą specjalisty. Psychoterapeuta/ psycholog i psychiatra pomogą Pani odzyskać spokój. Życzę szybkiego odzyskania równowagi:)