Od okolo tygodnia mam lekkie zawroty glowy, szczegolnie kiedy przenosze wzrok z jednego punktu na dr

3 odpowiedzi
Od okolo tygodnia mam lekkie zawroty glowy, szczegolnie kiedy przenosze wzrok z jednego punktu na drugi. Zaczely sie kiedy siedzialam przed komputerem w pracy. Podkresle, ze jestem na diecie weganskiej. Suplementuje wit. D oraz B12. Ponadto mam problemy ze zgrzytaniem zebami podczas snu. Dzien przed rozpoczeciem zawrotow glowy mialam paraliz senny, ogolnie ostatnio zle sypiam.
Bardzo prosze o pomoc.
Witam
Pani organizm jest przeciążony statycznie. Takie objawy są typowe dla dużych napięć tkanek z układu głębokiego. Potrzebna jest terapia manualna, proszę się udać do terapeuty. W razie potrzeby zleci dodatkowe badania diagnostyczne.
Pozdrawiam

Proszę sprawdzić pasożyty.
Witam,
Sugerowałbym wizytę u neurologa, który przeprowadzi dokładne badanie nerwów czaszkowych i ewentualnie zaleci dodatkową diagnostykę obrazową.

Pani objawy wskazują na możliwe zaburzenie w obrębie kilku nerwów czaszkowych. Nie lekceważyłbym tak złożonych objawów i naprawdę udał się do neurologa.

Zawroty głowy przy przenoszeniu wzroku mogą świadczyć o zaburzeniu w obrębie nerwu wzrokowego, okoruchowego lub odwodzacego.

Zgrzytanie zębami może wiązać się ze zwiększonym napięciem w obrębie mieśnia skroniowego oraz mięśnia żwacza, ale ponownie: mięśnie te unerwione są przez nerw trójdzielny, który także jest nerwem czaszkowym.

Paraliż senny także jest objawem neurologicznym.

W przypadku negatywnego badania neurologicznego, proszę udać się do fizjoterapeuty, który popracuje nad rozluźnieniem wspomnianych mięśni oraz przeanalizuje całą Pani historię w celu zbalansowania ewentualnych zaburzeń, które mogą całościowo powodować objawy wskazujące na zaburzenie neurologiczne.

Pozdrawiam
Szymon