Od około trzech miesięcy jestem w trakcie ponownego leczenia endodontycznego dolnej "szóstki". Doszł

1 odpowiedzi
Od około trzech miesięcy jestem w trakcie ponownego leczenia endodontycznego dolnej "szóstki". Doszło do zapalenia tkanek okołowierzchołkowych, co zostało potwierdzone w badaniu RTG. Sam ząb nie wywołuje jakichkolwiek dolegliwości bólowych, jednak odczuwam przykry dyskomfort/ucisk pod żuchwą w okolicy chorego zęba, dający wrażenie opuchlizny lub powiększenia okolicznych tkanek. Czy ta nietypowa dolegliwość może mieć związek z procesem zapalnym? Badanie USG okolic podżuchwowych oraz szyi (w tym ślinianek i tarczycy) nie wykazuje żadnych patologii.
Dzień dobry, leczenie kanałowe, które trwa trzy miesiące jest zbyt długie. Nowoczesne leczenie kanałowe powinno trwać maksymalnie 2 lub 3 wizyty, a najlepiej jedną wizytę (tak zwane leczenie jednoseansowe).Prawdopodobnie doszło do ponownego zakażenia wnętrza korzeni bakteriami. Konieczne jest jednak badanie kliniczne i radiologiczne,aby ostatecznie postawić diagnozę