Od około roku mam problem z lewą nogą, mianowicie, podczas długiego siedzenia (z powodu faktu, że je

2 odpowiedzi
Od około roku mam problem z lewą nogą, mianowicie, podczas długiego siedzenia (z powodu faktu, że jestem uczniem i dodatkowo sporą ilość czasu spędzam przed komputerem był to czas kilku godzin dziennie codziennie) dretwialo mi udo i czułam przy tym ból, ostatnio problem się pogorszył ponieważ noga zaczynała mi drętwieć nawet po 15 minutach w pozycji siedzącej. Kilka dni temu zauważyłam utratę czucia okolicy mięśnia obszernego bocznego. Nie odczuwam delikatnego dotyku ale przy mocniejszym naciśnięciu jestem w stanie to poczuć. Teraz nawet w pozycji stojącej zaczyna mi drętwieć udo. Jestem osobą aktywną fizycznie i martwię się, że to może w jakiś sposób wpłynąć na moje funkcjonowanie. Czy mam się martwić? Boję się, że uszkodziłam sobie nerw i zmiana jest nieodwracalna, sprawę pogarsza fakt, że z powodu pandemii kontakt z lekarzem jest niesamowicie utrudniony.
Dzień dobry
Proszę się nie martwić, uszkodzenie nerwu myślę że można wykluczyć.
Należałoby zdiagnozować przyczynę objawów. Tutaj jednak potrzebna jest wizyta z terapeutą. Dopiero wtedy będzie można dokładnie określić przyczynę dolegliwości. Prawdopodobnie problem jest całkowicie odwracalny :)

Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Proszę pochopnie się nie martwić, bardzo ciężko sobie uszkodzić nerw. Owszem problem może być z natury neurologicznej jednak aby dokładniej coś powiedzieć trzeba wykonać szereg testów, wywiad oraz testy fizykalne. Dopiero wtedy można coś konkretnej powiedzieć.
Problem może narastać z czasem dlatego rekomenduję udać się do dobrego specjalisty: osteopaty, fizjoterapeuty.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
Zespół HEALTHCLINIC
Sugeruję wizytę: Stan ostry - terapia manualna z wykorzystaniem technik osteopatycznych - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.