Od ok 7 lat choruję na nerwicę lękową. W tym czasie brałam wiele leków (citabax, parogen, sulpiryd,

5 odpowiedzi
Od ok 7 lat choruję na nerwicę lękową. W tym czasie brałam wiele leków (citabax, parogen, sulpiryd, pramolan, symescital).
Epizod nawrotu z października 2016 roku był najmocniejszym w życiu. Lęk, stany paniki, objawy z ciała... Od tego czasu wrocilam na citabax, potem na sulpiryd i pramolan(niestety dostałam mlekotoku i obrzęku piersi, wraz z zaburzeniem cyklu po suplirydzie ) został odstawiony. Od sierpnia 2017 jestem na pramolanie (wtedy 4x noc), stopniowo zeszłam do 1x rano i 1x wieczorem+symescital 0,5 tabl. Obecnie biorę 2x dziennie pramolan i co jakiś czas symescital. Czuję, że nmi to nie służy, nadal mam lęki, nie wsiadam do samochodu w dłuższe trasy, mam lęk przed lękiem, boje się, zawroty głowy, uczucie obcości ciała. Powiem, że trwa to od października 2016 r., chodzę na terapie od tamtej pory, są momenty że jest dobrze, a są dni, że jest źle. Nie potrafie sama funkcjonowac w takim stopniu jak kiedyś. Nie jeżdzę sama na terapie, poniewaz boje sie wjezdzac w miasto, korki itd.
Lekarz mowi, że jesli sama nie ruszę to zadne leki mi nie pomoga.
Sama nie wiem już co mam robic. Czy leki nie działają, czy terapia nie działa.
Proszę o jakieś sugestie , co dalej robić.

Edit: 12.02 zmieniono mi pramolan na trittico cr. Brałam 5 dni+ esci 5mg i dostałam kolejnego nawrotu.
Zmieniłam psychiatrę, który zapisał kompletnie inny lek symfaxil i kazał brać afobam przez 3 tyg. I wprowadzać od 37.5 mg przez 6 dni potem 75mg symfaxin.
Chodzę lekko zamotana. Terapia na którą chodziłam to terapia pozytywna. Nowa psychiatra kazała zmienić na behawioral poznawczą.
W dodatku jestem w kryzysie małżeńskim, chyba małżeństwo dobiega końca.
Dzień dobry. Terapia poznawczo-behawioralna rzeczywiście jest pomocna i wysoce skuteczna w przypadku zaburzeń lękowych. Zachęcam, by spróbować. Skoro do tej pory mimo uczestniczenia w terapii i brania leków objawy się utrzymują, może warto wprowadzić zmianę w sposobie leczenia? Zadbała Pani o konsultację innego lekarza psychiatry, który zmodyfikował leki. Proszę na spokojnie zastanowić się, czy psychoterapia z innym terapeutą lub w innym nurcie może się Pani przysłużyć. Decyzja, oczywiście, należy do Pani, jednak dużo racji jest w słowach lekarza, że solidna praca własna pod okiem psychoterapeuty może poprawić Pani stan (być może innymi metodami niż dotychczas). Pozdrawiam.

Obok psychoterapii skuteczne może być zastopowanie hipnozy redukującej lęk.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Panią serdecznie, widzę że ma Pani za sobą ciężki okres, a dotychczasowe leczenie nie przynosiło większych sukcesów. Z tego co Pani pisze, czekają Panią dodatkowe stresy co może dodatkowo utrudniać powrót do zdrowia i równowagi, bardzo mi przykro! Polecam Pani zmienić psychoterapeutę i być może metodę pracy- terapia poznawczo-behawioralna powinna być skuteczna w Pani przypadku. Życzę wytrwałości i trzymam kciuki!
Dzień dobry,
Badania wykazują, że terapia poznawczo-behawioralna jest skuteczna w leczeniu zaburzeń lękowych. Myślę, że jest to dobry pomysł, aby rozpocząć pracę w tym nurcie. Wspomina Pani także o kryzysie w małżeństwie, który jest dodatkowym obciążeniem. Myślę, że warto zastanowić się również nad terapią małżeńską.
Pozdrawiam
Maciej Misztal
Dzień dobry, elementy poznawczo-behawioralne sa rzeczywiści najważniejszym elementem w terapii zaburzeń lękowych. Cenny jest także nurt integracyjny, bo rowniez moze skorzystac z innych narzędzi jezeli to bedzie pomocne.
Wyobrażam sobie że przezywa Pani duzo flustracji, lęku i złości, od tak dawna mierząc się z tymi objawami.
Zachęcam aby już nie czekać i udać sie do doświadczonego terapeuty.
Sugeruję wizytę: Pierwsza bezpłatna konsultacja 20min. - 1 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.