Od kilku dni boli mnie prawa pierś i pod pachą. Mam także problemy z kręgosłupem szyjnym bolą mnie ł

2 odpowiedzi
Od kilku dni boli mnie prawa pierś i pod pachą. Mam także problemy z kręgosłupem szyjnym bolą mnie łopatki zrobiłam prześwietlenie z teraz czekam na wizytę u fizjoterapeuty. Czy ból piersi i pachy może mieć coś z tym wspólnego czy to coś innego?
Dzień dobry!
Opisane dolegliwości mogą jak najbardziej być prowokowane przez struktury miękkie (m.in. powięź, mięśnie) leżące w obszarze odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa. Oczywiście konieczne jest dokładnie zbadanie pobliskich węzłów chłonnych w celu wykluczenia poważniejszych patologii. Polecam również systematycznie badać piersi pod kątem pojawienia się jakiś guzków. W opisanym przypadku kluczowe będzie zebranie szczegółowego wywiadu oraz przeprowadzenie badania przedmiotowego, które zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Może mieć. Jeżeli po fizjoterapii bóle nie będą ustępować, wtedy fizjoterapeuta zaleci inne badania. Pozdrawiam!