Od dwóch tygodniu odczuwam ból i tkliwość zęba. W dniu kiedy zaczął boleć dentysta zdjął plombę i st

2 odpowiedzi
Od dwóch tygodniu odczuwam ból i tkliwość zęba. W dniu kiedy zaczął boleć dentysta zdjął plombę i stwierdził stan zapalny oraz krawienie. Ząb został zatruty. Po dwóch dniach ból powrócił wiec denstystka wyjął zatrucie i wyczyścił jeden kanał. Ząb pozostawił otwarty w celu odbarczenia kanałów. Poprawy nie było po dwóch dniach więc dostałam antybiotyk - Clindamycin 600 ( w między czasie zrobił się jeszcze ropień dziąsła ). Wczoraj, w piątym dniu brania antybiotyku, dentysta wyczyścił pozostałe kanały i założył lekarstwo. Dziś niestety nadal nie ma poprawy. Ząb boli, jest niesamowicie tkliwy, ketonal nie pomaga. Na zdjęciu RTG nic nie wychodzi...mojemu dentyście również kończą się pomysły. Proszę o pomoc - co się może dziać z zębem? Dodam jeszcze że w zebie nie było ropy, jedynie krew. A i zrobiła się na nim ciemna obwolutka tuż przy dziąśle. Z góry dziękuję za pomoc!
Dzień dobry,
Myśle, ze pora wybrać się do endodonty. Proszę kontynuować antybiotykoterpię i jaknajszybciej umówić się do lekarza, który specjalizuje się w leczeniu kanałowym. Jeżeli nie ma wysieku ropnego jest szansa zakończenia leczenia w ciągu jednej wizyty ;-)
Pozdrawiam serdecznie, Joanna Mastalerz-Kulik

Dzień dobry,

wskazana jest jak najszybsza wizyta u lekarza-endodonty i leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem.
Pozdrawiamy