Od dwóch lat dokucza mi ucisk w głowie, promieniujący od wewnątrz przez oczy i ucisk od wewnątrz do

3 odpowiedzi
Od dwóch lat dokucza mi ucisk w głowie, promieniujący od wewnątrz przez oczy i ucisk od wewnątrz do zewnątrz w uszach.
Żadnych problemów ze wzrokiem i słuchem. Oprócz ucisku, pogorszenie koncentracji, myślenia i pamięci. Dolegliwości codziennie, cały dzień, jedynie ze zmianą natężenia. Nie ma dolegliwości psychicznych (depresji) i nerwowych. MRI w porządku. Podstawowe badania labor. (w tym TSH) w porządku.
Gdzie jeszcze można szukać przyczyny?
Na marginesie mam WRAŻENIE, że wytrysk osiągnięty wieczorem danego dnia powoduje, że przez następne 1-2 dni objawy są silniejsze.
Pani/Pana objawy sugerują podłoże migrenowe, szczególnie przy prawidłowym MRI. Proszę skonsultować się z neurologiem odnośnie dalszego leczenia i diagnostyki.

Witam,
do wykonania badanie EEG i pilna wizyta u neurologa.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, wskazana jest wizyta u specjalisty neurologa oraz wykonanie badania obrazowego głowy celem diagnostyki.
proszę prowadzić dokłądny kalendarzyk i zapisywać, w jakiś okolicznościach/godzinach ból się pojawiał.
czy przyjmował Pan leki p/bólowe?
Proszę dokładnie przygotować się do wywiadu z lekarzem.
Pozdrawiam.