Od 6 miesięcy boli mnie ścięgno Achillesa ,wykonałem badanie Usg .W badaniu Usg po stronie prawej st

2 odpowiedzi
Od 6 miesięcy boli mnie ścięgno Achillesa ,wykonałem badanie Usg .W badaniu Usg po stronie prawej stwierdzono jego pogrubienie do największych wymiarów 10/18 mm [ po stronie lewej na tym samym poziomie 5/12mm].Struktura ścięgna jest zaburzona na skutek obrzęku miedzy włóknami. Dodatkowo widoczny jest obszar płynu podtorebkowo i w zewnętrznej części więzadła ścięgna. Lekarze nie potrafią mi pomóc, cały czas przepisują mi tylko leki przeciwbólowe przeciwzapalne oraz maści, podczas chodzenia noga boli i puchnie .Miałem też 3 razy rehabilitacje, ale nic nie pomogła. Wręcz przeciwnie.
Co mam zrobić w tej sytuacji, jakieś dodatkowe badania? Jeśli tak to jakie
Jakie mogą być przyczyny tej sytuacji skoro ścięgno nie jest zerwane a leczenie i oszczędzanie nic nie daje? Bo tutejsi lekarze nic nie stwierdzili. Nie wiedzą jaka może być przyczyna że sytuacja się wcale nie poprawia
Dzień dobry, można się zastanowić nad zabiegami akupunktury, natomiast myślę, że potrzeba tu dogłębnej diagnostyki fizjoterapeutycznej (mogłabym polecić dobrego specjalistę - proszę informację na priv) i zabiegów, które będą trwały odpowiednio dlugi czas.

Dzień dobry,
Podstawowa sprawa jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu Panem. Nie wiem jakie zabiegi miał Pan stososowane, natomiast trzeba sprawdzić kilka rzeczy i szukać pierwotnej dysfunkcji, ponieważ to co się dzieje ze ścięgnaem to efekt końcowy jakiś problemów być może w okolicy miednicy, narządów wewnętrznych... Chyba że już ktoś takie badanie przeprowadzał.