Od 3 lat mam problemy z bólem lewej nogi (od lewej części stopy) + ból po lewej stronie w dole plecó

2 odpowiedzi
Od 3 lat mam problemy z bólem lewej nogi (od lewej części stopy) + ból po lewej stronie w dole pleców (pośladki, miednica), który pojawia się prawie codziennie. Zwykle, gdy wstaję rano jest okej, a po godzinie siedzenia przy biurku pojawia się ból. Początkowa diagnoza - rwa kulszowa, dyskopatia. MR-pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej, protruzja krążka międzykręgowego L5-1 bez konfliktu tarczkowo-korzeniowego.
Przy każdym ćwiczeniu lub ruchu ciągle napina mi się lewa noga (udo, pośladek). 5 lat temu miałam także złamaną piątą kość śródstopia w lewej stopie. Chodzę na masaże do fizjoterapeuty oraz wykonuję zalecane ćwiczenia rozluźniające, jednak nic mi nie pomaga.
Prawdopodobne zablokowanie miednicy w złej pozycji co kompensacyjnie może doprowadzić do ciasnoty gruszkowatej i/lub ograniczenia rotacji w stawie biodrowym. To przychodzi na myśl jako pierwsze.

Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za zainteresowanie się moją osobą.
Masaże, ćwiczenia czy proste rozciągania mogą nie pomagać. W tej sytuacji powinno się wykonać specjalistyczną terapię która organizm zbada w całości. Powinno się przeanalizować ciągi przyczynowo-skutkowe i zastosować terapię holistyczną. Problem najprawdopodobniej nie jest tylko mięśniowy.
Proszę udać się do dobrego specjalisty ( osteopata, fizjoterapeuta).
Zapraszam do gabinetu w Warszawie przy al. Komisji Edukacji Narodowej 53 lok. 4

Zachęcam również do lektur:
healthclinic.pl/centrum-wiedzy/

Z poważaniem
mgr Mateusz Szelągowski
Zespół HEALTHCLINIC