Od 2 miesięcy boli mnie brzuch szczególnie rano potem objawy ustępują powoli, wieczorem praktycznie

2 odpowiedzi
Od 2 miesięcy boli mnie brzuch szczególnie rano potem objawy ustępują powoli, wieczorem praktycznie czuje się normalnie. Od poczatku objawy powoli ustepuja. Gasteolog stwierdzil ze to ze stresu. Od tego czasu mam też intensywne sny codziennie bez wyjątku nawet czasem 2 sny jednego dnia. Rano pamietam je ze szczegółami a nigdy tak nie było. Żyje w dużym stresie. Co mogą oznaczać te dolegliwości?
Witam serdecznie,

Zachęcam do rozważenia konsultacji z psychologiem lub rozpoczęcie psychoterapii mającej na celu poprawę samopoczucia poprzez redukcje stresu. Właśnie Ci specjaliści mogą pomóc w tego typu sytuacji, diagnozując przyczynę, pomagając w treningu radzenia sobie ze stresem. Warto przemyśleć, czy zachowuje Pan/Pani higienę snu. Z podanych informacji w pytaniu można wnioskować, że miewa Pani/Pani drzemki w ciągu dnia (cytuję "2 sny jednego dnia"). Bóle somatyczne, stwierdzenie, że żyje się "w dużym stresie" to wystarczające powody aby skorzystać ze wsparcia specjalisty, aby poprawić komfort życia i nie pogłębiać tego stanu. Na portalu Znany Lekarz znajdzie Pan/Pani odpowiedniego specjalistę.
Życzę powodzenia!

Z pozdrowieniami,
Agnieszka Wieczorkowska
eKonsultacje - Polskie Centrum Konsultacji Specjalistycznych Online

Witam,
Trudności w radzeniu sobie ze stresem są częstą przyczyną bólu zarówno brzucha jak i głowy. Polecam konsultacje i podjęcie psychoterapii, aby poznać co powoduje tak duże napięcie (stres). Psychoterapia służy lepszemu Poznaniu siebie po to, aby móc rozpoznawać sygnały płynące z ciała, lepiej radzić sobie ze stresem i czuć się dobrze w swojej skórze. Dzięki pracy nad sobą można w pełni się realizować nawet w stresogennym otoczeniu.
Co do snów to nie ma się czym martwić ponieważ w trakcie odpoczynku nocnego przechodzimy kilka razy fazę REM -w której pojawiają się sny, stąd może ich być kilka w trakcie jednej nocy. W psychoterapii Gestalt można pracować na snach, jeśli jest to dla Pana/Pani interesujące.
Pozdrawiam
Natalia Dąbrowska