Obrzęk po lewej stronie nosa po zabiegu prostowania przegrody nosa.

4 odpowiedzi
Witam,
3 miesiące temu miałem zabieg prostowania przegrody nosa. Tydzień po zdjęciu silasticu (miesiąc po operacji) pojawił się obrzęk w nosie po lewej stronie. Przed zabiegiem przegrody nie miałem nigdy polipów ani obrzęku i nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu. W tk zatok przed zabiegiem nic nie wyszło. Laryngolog nie powiedział co to za obrzęk, ale podaje Fanipos a teraz Flixonase Nasule- leki nic nie pomoagają. Czy możliwe jest, że przyczyną tego obrzęku jest zabieg przegrody? Czy może wystąpić polip po takim zabiegu? Co mam dalej robić? Podejrzewam, że testy alergologiczne - czy coś jeszcze?
Proszę o odpowiedź,
Marcin
Witam serdecznie. Praktycznie zabieg operacji przegrody nosa wykonuje się celem udrożnienia obu jam nosa. Miesiąc po zabiegu powinien Pan oddychać bardzo dobrze. Skoro nie było w badaniu TK polipów w nosie i zmian w zatokach, tym bardziej nie powinno ich być po operacji. Proponuję skonsultować sie jeszcze z innym laryngologiem.
Pozdrawiam

Witam!!
Konieczna pełna rynoskopowa ocena laryngologiczna uzupełniona ewentualnie o badanie endoskopowe - możliwy krwiak, ropień, naciek zapalny?
W przypadku pytań/wątpliwości proszę o kontakt.
Pozdrawiam
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl
Witam
Opisane przez Pana objawy sugerują stan zapalny - czasami może się utrzymywać taki stan zapalny jako następstwo urazu pooperacyjnego jakim jest septoplastyka nosa; najsensowniej jest trzymać się lekarza który Panu zoperował przegrodę nosa - on najlepiej wie co robił i czego może się spodziewać - ewentualnie może zasugerować konsultację czy badania dodatkowe odpowiednio ukierunkowane ;
Pozdrawiam
Stanisław Nitek
Proszę stosować dalej sterydy donosowe oraz lek p/histaminowy