Obniżenie pozycji narządów rodnych.

8 odpowiedzi
Mam 66 lat i obniżone narządy rodne. Słyszałam, że powinnam ćwiczyć mięśnie dna miednicy. Czy to mi pomoże?
Witam, oczywiście zajmujemy się takimi schorzeniami. Podczas pierwszej wizyty poinstruujemy Panią, jakie ćwiczenia powinna Pani wykonywać. Pozdrawiam

Witam, jak najbardziej, naprawdę warto. Pozdrawiam
Jak najbardziej. Jest to doskonała profilaktyka przeciwko dalszemu procesowi obniżania się narządów wewnętrznych, które coraz bardziej obciążają dno miednicy.

Dzięki takim regularnie wykonywanym ćwiczeniom nie dojdzie do popuszczania moczu (czy też kału - bo zwieracze odbytu też ulegają z wiekiem osłabieniu) w sytuacjach wysiłkowych np.: kichnięcie, kaszlnięcie, dźwiganie czegoś, i wypadaniu narządów rodnych przez kanał rodny w przyszłości. Utrzymanie mięśni dna miednicy w prawidłowym napięciu można uzyskać tylko poprzez specjalne, regularnie wykonywane ćwiczenia.

Przestrzegam tym samym przed zażywaniem środków farmakologicznych mających rzekomo zrobić to za pacjenta... reklamy kuszą tabletkami, które podobno powodują napinanie wybiórczo mięśni dna miednicy i zapobiegają nietrzymaniu moczu - to nieprawda... jeśli bierze Pani tabletkę to układ krwionośny rozprowadza jej środek czynny po całym ciele i powoduje zmiany napięcia wszystkich mięśni a to nie wskazane. Poza tym podejrzewam, że specyfiki te powodują zatrzymanie w organizmie płynów zawierających toksyny, które to płyny powinny trafić do nerek i zostac "przerobione" na mocz. Pacjent pozornie czuje się komfortowo i bezpiecznie bo rzadziejo odczuwa potrzebę oddania moczu i jest błędnie przekonany, że mięśnie dna miednicy są prawidłowo napięte i zapobiegną przed wspomnianymi incydentami a tak sie naprawde nie dzieje...
Zdecydowanie tak ale polecałbym skonsultować to z rehabilitantem, który zajmuje się rehabilitacją ginekologiczną.
Pozdrawiam
Witam. Jak najbardziej.
Dzień dobry. tak, niewydolność mięśni dna miednicy jest jedną z przyczyn. Aby rozwiązać całkowicie problem należy też specjalistycznymi technikami terapeutycznymi wyregulować ustawienie i prace przepony, ponieważ niewłaściwy rozkład ciśnienia między klatką piersiową a jamą brzuszną również jest przyczyną Pani problemu.
pozdrawiam
Tak, regularnie ćwiczenie może dużo zmienić, proponuję udać się do fizjoterapeuty/osteopaty ginekologicznego.
Myślę zr jest to dobry kierunek leczenia jednak nie zajmuje sie tym odobiscie.