Niewydolność serca? Witam, Od jakiegoś czasu bardzo zaostrzyly mi się problemy z oddychaniem. M
Niewydolność serca? Witam, Od jakiegoś czasu bardzo zaostrzyly mi się problemy z oddychaniem. Mam ataki duszności, ciężko mi oddychać (mogę tak jakby do połowy), typowy brak tchu. Dodam, że gdy jestem w pracy (magazynier, dużo chodzę, wręcz biegam) czuję się zmęczony, ale nie potrzebuje jakiś dużych przerw przez zmęczenie. To nerwica czy niewydolność?
1 odpowiedź
Duszność jest objawem subiektywnym mogącym mieć bardzo złożone tło. W pierwszej kolejności powinno wystarczyć badanie fizykalne, dokładny wywiad i wykonanie EKG u lekarza rodzinnego. Niewydolność serca raczej daje objawy wysiłkowe bądź nocne, w pozycji leżącej ; mogą, ale nie muszą, występować obrzęki.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

