Nieokreślone układowe zajęcie tkanki łącznej i nieokreślona spondyloartropatia seronegatywna - takie

2 odpowiedzi
Nieokreślone układowe zajęcie tkanki łącznej i nieokreślona spondyloartropatia seronegatywna - takie mam "diagnozy". Ostatnio kilku reumatologow stwierdziło, że nic mi nie jest, ponieważ obecnie dobra morfologia i ob 19, a bardzo cierpię. Bóle stawów i miesni, bóle głowy, rumień na twarzy i dekolcie,zmiany skórne,ciągłe zapalenie układu pokarmowego,silne livedo reticularis, zapalenie naczyń skóry, silne bóle kręgosłupa i bioder i in. ANA 1 :400 świecenie ziarniste i cytoplazmatyczne. W ana3 Ds-dna i dfs70 dodatnie. W kapilaroskopii mikroangiopatia. Wycinek lupus band test dodatni. Drugi wycinek - cechy łuszczycy , obecny antygen hla b27. Jestem młodą osobą, a musiałam się poddać juz dwóm operacjom kolana. Proszę o odpowiedź czy rzeczywiście morfologia i ob decydują, że nie ma potrzeby diagnozowac dalej?
Witam serdecznie, absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że "nic Pani nie jest". Pani przypadek wymaga przeprowadzenie wnikliwej diagnostyki różnicowej oraz jak najszybszego włączenia odpowiedniego leczenia. Życzę powodzenia w znalezieniu lekarza reumatologa, który zajmie się Pani chorobą. Pozdrawiam. Agnieszka Wojciechowska

Prawidłowa morfologia i OB nie rozstrzygają czy jest choroba czy jej nie ma i zgadzam się z Panią dr Agnieszką Wojciechowską, że Pani wymaga wnikliwej analizy przez innego reumatologa i podjęcia decyzji co do dalszego postępowania. Pozdrawiam Czeslaw Drozd