Nie potrafie dogadywać się z ludźmi czuje jakoby praktycznie każdy albo od początku albo po pewnym c

2 odpowiedzi
Nie potrafie dogadywać się z ludźmi czuje jakoby praktycznie każdy albo od początku albo po pewnym czasie traktował mnie jak wroga. Nie rozumiem co robie źle. Chciałabym być akceptowana,kochana, chciałabym tworzyć wokół siebie pozytywną energie która zatrzymywałaby przy mnie nie toksyczne osoby. Dwa lata temu straciłam rodzine nie chcą ze mną kontaktu. Gdy znowu czuje się odrzucana myślę o zrobieniu sobie krzywdy. Od 9 miesięcy jest osoba dla której nic nie znacze i łudze się, że to zmieni czas. To boli. Gdy ktoś mnie nie chce potrafie z histerią grozić że sobie coś zrobie. Naprawde nie rozumiem dlaczego nie moge mieć stabilnych relacji z osobami na których mi zależy a z rodziną choć bardzo mi ich brakuje nie mam żadnego kontaktu. Do tego ta impulsywna agresja. Dzis w pracy zaczelam histeryzowac i niestety widział to szef. Boje sie życia. Boje sie problemów dnia codziennego. Czuje sie słaba choć mimo przeżytych horrorów żyje. Bywa że wpadam w związki z desperacji bo czuje sie samotna co zle sie dla mnie kończy. Bardzo często krzycze na ludzi lub mam ochote kogos uderzyć. Na kimś sie wyładować. Czuje pustke samotność i dużo psychicznego bólu. Często mam tak że chce iść do lasu i krzyczeć. Czuje sie jakbym postradała zmysły i jestem wyobcowanym odludkiem bo nie umiem nawiązywać trwałych relacji. Do tego wszystko wokół zmienia sie z sekundy na sekunde.
Witam serdecznie ,
Jest dobrze, jest Pani świadoma, ze , coś dzieje się nie tak’ , to ważne, aby znalazła Pani miejsce, które pomoże przetrwać trudne dla Pani chwile. Na początku zalecam znalezienie hobby- tak wiem - brzmi prosto. To dla ustabilizowania. Jak już będzie w czymś Pani dobra, da to Pani satysfakcję.Jeśli chodzi o system wartości i wchodzenie w związki , przydałyby się wizyty u specjalisty, który pracuje nad systemem wartości.

Dzień dobry,

odpowiedzią na Pani problemy może być podjęcie psychoterapii w nurcie psychodynamicznym. Jest to co prawda długa i niekoniecznie łatwa droga, ale jak sądzę może być to najlepsze rozwiązanie w Pani sytuacji. Alternatywą jest farmakoterapia po konsultacji z lekarzem psychiatrą, ale jest to tylko działanie objawowe, które może zmniejszyć, np.: niestabilność emocjonalna, ale jej nie wyleczy.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski