Nie czuję się mężczyzną, co robić?

5 odpowiedzi
Od kilku miesięcy mam problemy z osobowością. Nie czuję się już mężczyzną i to zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Myślę o zmianie płci. Być może to byłoby mi w stanie pomóc i spojrzeć na siebie inaczej. Sporo o tym czytałem i coraz bardziej uświadamiam sobie, że lepiej czułbym się w ciele kobiety. Wiem, że dla moich bliskich będzie to szok. Proszę o jakiekolwiek rady, co mam robić dalej.
Zapraszam do rozmowy w gabinecie, to sprawa bardzo indywidualna.

Pozdrawiam i zapraszam

Robert Turek
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zachęcam do konsultacji u lekarza seksuologa.
Witam,
myślę że warto skorzystać z pomocy zarówno seksuologa jak i psychoterapeuty. Konsultacja u seksuologa pozwoli postawić diagnozę, która jeśli dotyczyć będzie transseksualizmu, będzie podstawą do przeprowadzenia ewentualnej operacji zmiany płci. Myślę że pomoc psychoterapeuty w tym procesie jest niezmiernie ważna z uwagi na emocje jakie mogą towarzyszyć w tej zmianie. Terapeuta jest wówczas osobą wspierającą w sytuacjach trudnych i konfliktowych które mogą mieć wówczas miejsce.
Pozdrawiam
Magdalena Staszewska
Witam,
Doradzam wizytę u seksuologa oraz sięgnięcie po wsparcie psychoterapeuty.
Dzień dobry,

to zależy jak się Pan z tym czuje i w którym kierunku chce Pan iść. Tzn. pozostać mężczyzną czy zmienić płeć - poprzez ubieranie się w kobiece ubrania czy zmianę płci sensu stricte (hormonalną i operacyjną). Generalnie transseksualizm nie jest wg dzisiejszych klasyfikacji zaburzeniem (DSM-5 czy ICD-10). Problem tkwi w obszarze samoakceptacji. Polecam, więc rozmowę z psychologiem/psychoterapeutą - być może pomoże Panu podjąć decyzję, aby się Pan zaakceptował - bez względu jaka by miała być.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski