Nazywam się Paweł, mam taki problem z kolanem. Otóż, po zajęciach, poczułem ból w kolanie przy przys

4 odpowiedzi
Nazywam się Paweł, mam taki problem z kolanem. Otóż, po zajęciach, poczułem ból w kolanie przy przysiadach, schodzeniu po schodach oraz mocnym zginaniu. Na tych zajęciach wskakiwałem na drewniana skrzynię i zeskakiwałem, dopiero po powrocie do domu pojawił się ból. Na następny dzień pojawiła się opuchlizna. Mogę prostować kolano, przy mocnym zginaniu ta opuchlizna doskwiera. Moje pytanie jest takie, czy wymaga to konsultacji ortopedycznej ? Czy jest konieczne badanie usg bądź rtg ? Dodam jeszcze, że nie czuje bólu podczas siedzenia i chodzenia.

Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam
Warto skonsultować problem z ortopedą. Uzyskane informacje mogą pomóc dostosowaniu aktywności fizycznej do faktycznych możliwości; wczesne rozpoznanie problemu pomaga często ograniczyć szkody wywołane przez chorobę.

Piotr Staszczuk
Sugeruję wizytę: Konsultacja ortopedyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Zdecydowanie zalecam konsultację ortopedyczną niemniej jednak poprzedzoną badaniem usg i rtg. Możliwą przyxzyną wydaje się nyć chondromalacja .
Często dolegliwości bólowe wynikają z przeciążenia (wnioskuje, że jest Pan osobą młodą). Ocenie ortopedycznej w takiej sytuacji podlega czy nie ma mechanicznych uszkodzeń wewnątrz stawu kolanowego, a jeśli występują wdraża się stosowne leczenie / ochronę stawu. Zapraszam.
Może być to obrzek związany z przeciążenie. Aby go zróżnicować z wysiękiem należy skonsultować się z ortopedą i w razie potrzeby wykonać badanie obrazowe (ortopeda będzie wiedziała jakie)