Nawet nie wiem od czego zaczac - potrzebuje pomocy

14 odpowiedzi
Witam serdecznie- szukam psychologa/psychoterapeuty ktory udziela konsultacji przez skype i bylby w stanie mi pomoc.W chwili obecnej mieszkam w Anglii wiec nie jestem w stanie przyjsc do zadnego z gabinetow. Powiem szczerze nie nie jestem pewna jakiej pomocy potrzebuje, ale pewna jestem ze jakiejs napewno. Cale zycie borykam sie otyloscia co oczywiscie wplynelo na moja samoocene i pewnosc siebie. Glupie to troche ale jedzenie bylo moim jedynym pocieszeniem i chwila szczescia kiedy czulam sie zle, nieakceptowana i smutna. Probowalam porad dietetyczki bez skutecznie gdyz problem jest duzo glebszy i chyba najpierw musiala bym sobie pomoc emocjonalnie. Najgorsze jest to ze ja wiem dokladnie co zrobic i jak ale mam jakas dziwna blokade ktora powstrzymuje mnie przed bardzo prostymi rzeczami, czynnosciami ktorej nie potrafie przezwyciezyc. Wiem ze robie sobie tym jeszcze wieksza krzywde ale ni moge przestac. Do tego ponad poltora roku temu doszla zdrada meza - dowiedzialam sie o tym prawie na samym poczatku i najgorsze jest nie to co sie stalo, tylko to ze to nadal trwa. Zyje w klamstwie, zdradzie, zdegustowala soba, w kompletnym dole, bardzo emocjonalnie i fizycznie zmeczona a najgorsze ze mimo wszystko chyba dalej kocham tego idiote a on wykorzystuje to ze mu wybaczam i robi co chce. Nie spie dobrze, jestem bardziej otyla niz kiedykolwiek, od poltora roku robie pieklo mezowi za ta zdrade, dogaduje kazdego dnia a on mimo wszystko nie chce odejsc. Ja nie wiem czego chce, jestem strasznie nieszczesliwa, nic mnie nie cieszy nawet moje cudowne dzieci na ktore cala sytuacja zaczyna miec coraz gorszy wplyw (maja 4 i 9 lat). I sama nie wiem czemu ja nie odejde: czy z milosci do niego, strachu przed samotnoscia, strachu przed finansowa sytuacja a moze przez dzieci (choc wiem ze toxyczne zwiazki sa gorsze niz rozstanie) Ja winie za cala ta sytuacje to jak wygladam, ile waze ( a to juz naprawde niebezbiecznie duzo) i meza klamce. Bardzo prosze mnie pokierowac do kogos kto mi pomoze i jest w stanie zrobic to za pomoca skype. Z gory dziekuje.
Dzień dobry. Pisze Pani o trudnej sytuacji w które się Pani znalazła i o objawach, które powodują że trudno Pani podjąć jakieś działanie w tej sprawie. W sytuacji obniżonego nastroju często jest tak, że tracimy motywację i siłę do wykonywania czynności, które kiedyś wykonywaliśmy rutynowo lub które kiedyś wydawały nam się proste. Pojawia się poczucie ogromnego zmęczenia i przytłoczenia. W takiej sytuacji , wyobrażam się, trudno jest "pomóc sobie samej". Pisze Pani, że "wie co zrobić, ale nie może z jakigoś powodu"-
a myślenie takie prowadzić może do jeszcze większego poczucia przygnębienia i krytycznego myślenia o sobie, co nakręca spiralę złego samopoczucia. Warto zdiagnozować ze specjalistą, czy wymienione przez Panią objawy (objawy dużego zmęczenia, trudości w podjęciu decyzji, przygnębienia, braku sił i motywacji ) to nie objawy depresji. W takim wypadku w pierwszej kolejności warto "zająć się" depresją. Zapraszam do kontaktu.

Szanowna Pani,
Zarówno ja jak i współpracujący że mną terapeuci udzielają konsultacji przez Skype. Proszę napisać do mnie na: Alicja (mała) poznawczo. pl. Wskażę pani osobę, która najlepiej zna się na zaburzeniach odżywiania i będzie mogła wesprzeć Panią w tej trudnej sytuacji.
Dzień dobry. Niestety nie pracuję pracuję przez skype. Myślę, że słuszny jest Pani tok myślenia, że problemy z otyłością mają podłoże emocjonalne. To wymaga dłuższego rozeznania, wspólnie z psychologiem, czemu tak się dzieje, że jedzenie jest jedynym przyjemnym elementem Pani życia a cała reszta jednym wielkim smutkiem. Rozumiem, że początkowo wytworzył się u Pani mechanizm pocieszania się jedzeniem w trudnych chwilach. Mechanizm ten przeszedł w nawyk a postępująca otyłość dodatkowo obniżyła samoocenę. Zdecydowanie trzeba się skonsultować żeby zobaczyć jakie jeszcze problemy emocjonalne za tym mechanizmem stoją. Jest wielu psychologów, którzy pracują na skype, życzę owocnej pracy.
Pozdrawiam
Barbara Tubielewicz
Skype, moim zdaniem nie spełni w tej sytuacji Pani oczekiwań. Na jakiś czas oczywiście może dać to ulgę, ale czy da oczekiwaną pozytywną zmianę, nie obiecuję. Ja, się tego nie podejmę, a nie znam nikogo, kogo mogłabym polecić.
Witam,
Widzę, że próbowała Pani w różny sposób rozwiązać swoje problemy. Rzeczywiście psychoterapia jest dobrym pomysłem. Mądrością jest sięgać po pomoc. Jeśli ma Pani ochotę zapraszam do kontaktu mailowego w celu umówienia się na sesję Skypową.
Witam. Rozumiem, że nie ma Pani możliwości podjęcia terapii w bezpośrednim kontakcie z terapeuta w gabinecie. Zapraszam do kontaktu jeśli jest Pani zainteresowana praca przez Internet. Kontakt znajdzie Pani na mojej stronie jadwigawojciechowska.pl
Pozdrawiam
Znalazła się pani w kryzysowej sytuacji, podjęcie psychoterapii jest dobrym pomysłem, by wspólnie zastanowić się nad tym z jakiego źródła to cierpienie wypływa. Zapraszam do dalszego kontaktu. Namiary na mnie można znaleźć po wpisaniu mojego imienia i nazwiska np. na stronie trojmiasto . pl Serdecznie pozdrawiam
Dzień dobry, jeśli byłaby Pani zainteresowana pracą z użyciem hipnozy to zapraszam na konsultacje. Pozdrawiam serdecznie,
M.Koryciak
Dzień dobry. Rozumiem, że ma Pani dużo zastrzeżeń odnośnie swojego wyglądu i oceny własnej wartości. Na pewno musi Pani sobie zadać wile pytań odnośnie tego kiedy takie problemy po raz pierwszy się pojawiły i na pewno przeanalizować, czy dany problem, który po raz pierwszy się pojawił nie wynika z jeszcze wcześniejszych doświadczeń w Pani życiu. Udzielam konsultacji poprzez skypa, jeśli jest Pani zainteresowana, to zapraszam do kontaktu mailowego piotrwlo(małpa)interia.eu
Witam Panią,
W budowaniu relacji terapeutycznej oraz w procesie psychoterapii bardzo istotny jest bezpośredni kontakt terapeuty i pacjenta. Są jednak sytuacje takie, jak częste przeprowadzki, niepełnosprawność czy też nieznajomość języka, które sprawiają, że bezpośredni kontakt jest utrudniony. W sytuacjach kryzysowych terapia prowadzona online pozwala rozpocząć psychoterapię lub też kontynuować ją. Należy jednak pamiętać, że nie każda osoba może uzyskać w ten sposób pomoc. Związane jest to z problemami, które zgłaszane są przez pacjenta. Wizyta konsultacyjna (czasami mogą to być dwa lub trzy spotkania) pomoże podjąć decyzję czy tego typu wsparcie jest możliwe, czy tez niezbędna jest wizyta w gabinecie psychoterapeuty. Decyzję pozostawiam Pani.

Serdecznie Pozdrawiam
Szanowna Pani,
Porządkując to co Pani mówi możemy odwołać się do trzech bardzo ważnych kwestii:
1. Emocji
2. Samooceny
3. Osobowości
Idąc punkt po punkcie ważnym elementem pracy byłaby kwestia Pani emocji, umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami, znalezienie bardziej adaptacyjnych metod radzenia sobie ze stresem niż zajadanie emocji. Kolejną kwestią do pracy jest kwestia samooceny, co, jak się zdaje, może być również sporym problemem. Zastanawiające jest to, że pomimo tego, iż ma Pani świadomość zdrady męża i z tego co Pani pisze jest to toksyczna relacja, nie znajduje Pani w sobie siły/motywacji do dokonania zmian w swoim życiu. Moim zdaniem odpowiedzialne mogą być za to czynniki osobowościowe, jak również samoocena.

Pozdrawiam,

Jacek Romański
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
W jakim mieście Pani mieszka? W Anglii jest sporo polskich psychoterapeutów, więc możliwe, że jest szansa na spotkania w gabinecie. Jeśli jednak woli Pani spotkania poprzez skype, mogę zaproponować taką formę terapii, bądź zaproponować innego psychoterapeutę pracującego w ten sposób.
Serdecznie pozdrawiam,
Paweł Samselski
Witam. Problemy o których Pani dotyczą różnych obszarów życiowych. Warto się skonsultować z psychoterapeutą w celu uporządkowania sobie pewnych spraw oraz postawieniu diagnozy. Można poszukać w Anglii polskiego psychoterapeuty, bądź ośrodka angielskiego w zależności od znajomości języka. W Anglii opieka psychoterapeutyczna jest znacznie bardziej dostępna na kasę chorych niż w Polsce. Ja osobiście nie pracuję w formie komunikacji jak Skype. Bardzo cenię spotkanie się z człowiekiem w przestrzeni gabinetu. Natomiast wiem, iż są psychoterapeuci, którzy uznają taką formę jak spotkanie się na kilku konsultacjach w gabinecie a następnie kontynuowanie terapii poprzez Skype.
Dzień dobry! Proszę o kontakt poprzez wiadomość prywatną, przekażę Pani kontakt do osoby, która pracuje poprzez skype'a