Napiszę w skrócie co się dzieje i jakie badania miałam wykonane. Pisze na tym portalu, ponieważ brak

3 odpowiedzi
Napiszę w skrócie co się dzieje i jakie badania miałam wykonane. Pisze na tym portalu, ponieważ brakuje mi już pomysłów co robić.. Od marca tego roku z dnia na dzień zaczęłam odczuwać zawroty codziennie (takie jakoby upojenie) wcześniej byłam przeziębiona. dodam, że podczas jazdy samochodem i leżenia nic się nie dzieje... Daje mi to ukojenie. Mamy wrześnien i nic się nie zmieniło. Doszło do tego jakoś czas temu bóle karku i powiększona jedna zrenica ( z tym że nie wiem czy jej nie miałam wcześniej). Badania na te dolegliwości jakie miałam wykonane, to:
-2x rezonans z kontrastem głowy, na jednym stwierdza się drobnych niespecyfincznych 3 mm zmian ogniskowych hiperintensywnych. W kolejnym natomiast stwierdza się obecność kilku (w przedziale 6-10)rosianych ognisk wielkości do 4 mm o podwyższonym sygnale które nie ulegają wzmocnieniu po podaniu środka kontrastowe - zmiany niespecyfincze
- rezonans magnetyczny z kontrastem karku
-tomograf komputerowy , gdzie wykryto torbiel retencyjna
-kilka razy pełna morfologia krwi
-mocz
-stolec
-próby wątrobowe
-USG brzucha i przestrzeni zaostrzewnowej
-ciśnienie
-cukier
-EKG
-Echo serca (drobna niedomykalnosc zastawki aortalnej)
-Przeciwciała panel w kierunku Encephatilis
-płyn mózgów rdzeniowy (podczas badań krwi były wątpliwe wyniki boleriozy i byłam w szpitalu na oddziale zakazbym w celu rozpoznania neuroboleriozy)
-mam niedoczynność tarczycy
-rtg kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego (ap+b), kręgosłupa szyjnego
-mam zniesienie fizjologiczne lordozy kręgosłupa odcinka L-S
-będąc u laryngologa na badaniu VNG wyszedł deficyt leki blednika lewego (choć osobiście to nie pasuje mi do bólu karku i zrenicy)
-odwiedziłam 3 okulistow. Mam podzywszone ciśnienie, w oku gdzie zrenica jest powiększona, ale pani stwierdziła że dlatego, że mam grube rogówki

Teraz zlecone mam badanie magnezu w surowicy oraz witaminy D3, atakze czekam na USG doppler tętnic szyjnych

Bóle karku nadal występują, zawroty nie minęły. Jestem już bezradna. Prosze i jakieś wskazówki.
Droga Pani, cieżko dać jednoznaczna odpowiedź. Nie ukrywam, że znacząca wydaje się być wcześniejsza infekcja. Czego to była infekcja? Ucha ? Zatok? Gardła? Zawroty głowy mogą towarzyszyć wielu infekcjom. Jak rownież mogą się utrzymywać na skutek stanu przewlekłego czyli w przebiegu niedoleczonego przeziębienia. Byc moze jest to problem laryngologiczny. Czy specjalista laryngolog wypowiedział się w temacie problemów z błędnikiem? Moze problem jest związany z napięciami wewnątrz cząstkowymi i podrażnieniem nerwów??
Nie skupiałabym się Pani przypadku na bólach karku aż do stopnia diagnostycznego ponieważ mogą być spowodowane napięciem nerwowym w jakim zapewne się Pani znajduje, natomiast nierówne źrenice jeśli była Pani u specjalisty,który problem wykluczył to zjawisko niezbyt częste, ale występujące u niektórych ludzi.
Bada się pacjenta, a nie objawy. Cieżko być mądrym przez internet polecam wizytę u fizjoterapeuty, zapraszam. Konieczne jest badanie i solidny wywiad. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Witam. Badanie manualne powinno wykluczyć jednoznacznie czy Pani dolegliwości są spowodowane strukturami z układu ruchu - tj. więzadła, torebka stawowa, mięśnie, struktury neuralne. Tak więc nic innego tylko trzeba skonsultować się z fizjoterapeutą. Pozdrawiam Centrum Nowoczesnej Fizjoterapii - Marcin Jankowski
Jeśli wprowadzone postępowanie fizjoterapeutyczne nie spowoduje poprawy wytedy warto szukać dalej. Jednak najpierw sprawdziłabym czy odcinki szyjny, piersiowy kręgosłupa funkcjonują prawidłowo i napięcie mięśniowe jest symetryczne. Cieżko opisać jakie dokładnie wprowadziłabym działania bo zależne będą od wyniku przeprowadzonego badania i testów.