Na tradzik została mi przepisana kuracja tetralysalem przez okres 8 tygodni. Mam 24 lata, czy jednym

4 odpowiedzi
Na tradzik została mi przepisana kuracja tetralysalem przez okres 8 tygodni. Mam 24 lata, czy jednym ze skutków ubocznych mogą być przebarwione zęby mimo mojego wieku i 8 tygodni kuracji? Czytalam, że tetracyklina tworzy trwałe związku z wapniem, magnezem, żelazem. Zatem aby zniwelować skutki uboczne, a przede wszystkim ryzyko przebarwień zębów należy ograniczać spożywanie tych związków do minimum? Naturalnie mam białe zęby i bardzo zależy mi na utrzymanie ich odcienia.
Dzień dobry.
Tetracykliny faktycznie powodują przebarwienia zębów, ale wyłącznie w wieku rozwojowym. Tym samym ząb ukształtowany nie ma możliwości nabrać przebarwień tetracyklinowych, proszę się tym nie przejmować.
Pozdrawiam IR-O

Zęby bezpieczne, tetracykliną wpływa negatywnie w okresie rozwoju uzębienia czyli jeszcze przed ich pojawieniem się w jamie ustnej.
Dieta nie ma żadnego wpływu przy prawidłowej higienie jamy ustnej na barwę zębów, Witamina F czasem pomaga i unikanie ostrych przypraw. Ja mam pytanie do Pani - czy kurację zlecił dermatolog ?
Proszę się nie przejmować ,dotyczy to dzieci w wieku rozwojowym.