Na poziomie l5s1 obniżenie i dehybrytacja krazka miedzykregowego centralnie lewoboczna przepuklina k

4 odpowiedzi
Na poziomie l5s1 obniżenie i dehybrytacja krazka miedzykregowego centralnie lewoboczna przepuklina krazka miedzykregowego l5s1splycajacy lewy zachylek boczny oraz zwężenie otworu bocznego i uciekając lewy nerw rdzeniowy na tym poziomie proszę o opinie i szukam dobrego fizoterapelta czy to da się wyleczyc i żyć jak człowiek mam 28 lat małe dzieci jestem mężczyzną.
Jeśli posiada Pan opis rezonansu, powinna tam być informacja o tym, czy doszło do konfliktu korzeni nerwu z krążkiem. Jeśli nie, to na pewno sprawa do wyleczenia. Jeśli tak, zależy, na ile duża jest protruzja. W Pana wieku na ogół rokowania na wyzdrowienie są dobre.

Polecam dobrego terapeutę od kręgosłupa oraz pływanie cały rok /o ile to możliwe/ ale ten sport dobrze odciąża kręgosłup i wzmacnia wszystkie mięśnie.
Poszukiwanie fizjoterapeuty w Twoim przypadku to dobry kierunek. To ta osoba po zebraniu wywiadu i stosownym badaniu i terapii powinna dać ci zalecenia odnośnie metodyki usprawniania. Zalecanie ruchu bez uprzedniego zbadania może (choć nie musi ale po co ryzykować) nasilić Twoje dolegliwości.
Życzę powodzenia,
Daniel
Proszę znaleźć fizjoterapeutę najlepiej specjalizujacego się mechanicznej diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa (polecam certyfikowanego terapeutę McKenzie). Właściwie prowadzona terapia daje bardzo duże szanse na redukcję/eliminację dolegliwości wraz z ich przyczyną. Zapraszam na wizytę.