Mostek? Usunięcie piątki i szóstki.

4 odpowiedzi
Witam. Nad górną piątką zrobił mi się guzek (kaszak), który przemieścił się pod policzek. Zrobiłam zdjęcie i okazuje się, że ząb jest do usunięcia, bo jest w 70% wypełniony i samego zęba jest 30%, był leczony kanałowo. Prawdopodobnie szóstka też jest w kiepskim stanie, więc również jest do wyrwania. Czwórka to sztuczny ząb. Czy można wyrwać piątkę i szóstkę i zrobić mostek trzymający się na siódemce? Jaki to byłby mniej więcej koszt u Państwa?
Witam. Co to znaczy czwórka to sztuczny ząb? Ma koronę , jest po leczeniu kanałowym ? Punkt (ząb) w moście w Polskich Centrach Stomatologicznych DENS kosztuje 700 zł (porcelana na stopie dentystycznym-metalowym) lub 1500 zł (porcelana na cerconie ) więc jeśli zęby 4 i 7 są ok to trzeba liczyć 4 x punkt = odpowiednio 2800 lub 6000 zł

Witam serdecznie, jeżeli 5 i 6 zostanie usunięta most można tylko zrobić jeżeli będzie się trzymał na 7 i minimum 4. Czasami trzeba zastanowić się nad włączeniem do most 3 w zależności od stanu pozostałych zębów. Koszt za punkt wynosi 500 zl czyli koszt mosty od 7 do 4 to 2000 zł. W razie ddodatkowych pytań pozostaje do dyspozycji. Pozdrawiam
Witam
Z całą pewnością w takiej sytuacji nie możemy zrobić mostu trzymającego się tylko na siódemce - ten ząb nie wytrzyma obciążenia. Most musi opierać się minimum na dwóch stabilnych zębach. Możliwe, że będzie można wykorzystać do podparcia czwórkę i siódemkę. Sprawdziłbym też dokładnie czy faktycznie zarówno piątka jak i szóstka to zęby do wyrwania, może istnieje jakaś szansa na ich uratowanie - to priorytet. Jeśli jednak okaże się to niemożliwe - wtedy najlepszym rozwiązaniem byłby most oparty na implantach. Nie chciałbym jednak sugerować Pani konkretnych rozwiązań bez szczegółowej diagnostyki i obejrzenia zdjęcia panoramicznego. Jeśli potrzebuje Pani wstępnej bezpłatnej konsultacji bardzo proszę o wysłanie zdjęcia na nasz adres e-mail, który znajdzie Pani na stronie internetowej Dental Corner, po jego obejrzeniu będę mógł powiedzieć o kosztach takiej pracy.
Serdecznie pozdrawiam

Łukasz Wojszwiłło
Ratować piątkę .Jeżeli kanały są wypełnione w 70 %, należy wykonać ponowne leczenie kanałowe-rewizję. Szóstkę można odbudować przy pomocy włókien szklanych, wtedy most nie jest konieczny. W przeciwnym razie należy wykonać most na trójce i siódemce, czyli trzeba oszlifować te dwa zęby i wykonać most pięciopunktowy. Koszt takiego mostu 2400 zł.