Mostek? Usunięcie piątki i szóstki.

4 odpowiedzi
Witam. Nad górną piątką zrobił mi się guzek (kaszak), który przemieścił się pod policzek. Zrobiłam zdjęcie i okazuje się, że ząb jest do usunięcia, bo jest w 70% wypełniony i samego zęba jest 30%, był leczony kanałowo. Prawdopodobnie szóstka też jest w kiepskim stanie, więc również jest do wyrwania. Czwórka to sztuczny ząb. Czy można wyrwać piątkę i szóstkę i zrobić mostek trzymający się na siódemce? Jaki to byłby mniej więcej koszt u Państwa?
Witam. Co to znaczy czwórka to sztuczny ząb? Ma koronę , jest po leczeniu kanałowym ? Punkt (ząb) w moście w Polskich Centrach Stomatologicznych DENS kosztuje 700 zł (porcelana na stopie dentystycznym-metalowym) lub 1500 zł (porcelana na cerconie ) więc jeśli zęby 4 i 7 są ok to trzeba liczyć 4 x punkt = odpowiednio 2800 lub 6000 zł

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam serdecznie, jeżeli 5 i 6 zostanie usunięta most można tylko zrobić jeżeli będzie się trzymał na 7 i minimum 4. Czasami trzeba zastanowić się nad włączeniem do most 3 w zależności od stanu pozostałych zębów. Koszt za punkt wynosi 500 zl czyli koszt mosty od 7 do 4 to 2000 zł. W razie ddodatkowych pytań pozostaje do dyspozycji. Pozdrawiam

Witam
Z całą pewnością w takiej sytuacji nie możemy zrobić mostu trzymającego się tylko na siódemce - ten ząb nie wytrzyma obciążenia. Most musi opierać się minimum na dwóch stabilnych zębach. Możliwe, że będzie można wykorzystać do podparcia czwórkę i siódemkę. Sprawdziłbym też dokładnie czy faktycznie zarówno piątka jak i szóstka to zęby do wyrwania, może istnieje jakaś szansa na ich uratowanie - to priorytet. Jeśli jednak okaże się to niemożliwe - wtedy najlepszym rozwiązaniem byłby most oparty na implantach. Nie chciałbym jednak sugerować Pani konkretnych rozwiązań bez szczegółowej diagnostyki i obejrzenia zdjęcia panoramicznego. Jeśli potrzebuje Pani wstępnej bezpłatnej konsultacji bardzo proszę o wysłanie zdjęcia na nasz adres e-mail, który znajdzie Pani na stronie internetowej Dental Corner, po jego obejrzeniu będę mógł powiedzieć o kosztach takiej pracy.
Serdecznie pozdrawiam

Łukasz Wojszwiłło

Ratować piątkę .Jeżeli kanały są wypełnione w 70 %, należy wykonać ponowne leczenie kanałowe-rewizję. Szóstkę można odbudować przy pomocy włókien szklanych, wtedy most nie jest konieczny. W przeciwnym razie należy wykonać most na trójce i siódemce, czyli trzeba oszlifować te dwa zęby i wykonać most pięciopunktowy. Koszt takiego mostu 2400 zł.

Eksperci

Tomasz Żądkowski

Tomasz Żądkowski

Urolog dziecięcy, Chirurg dziecięcy

Zamość

Mateusz Koberda

Mateusz Koberda

Okulista, Okulista dziecięcy, Chirurg

Gdańsk

Nikol Orzechowski

Nikol Orzechowski

Chirurg plastyczny, Lekarz w trakcie specjalizacji, Specjalista medycyny estetycznej

Katowice

Gabriela Ochała-Gierek

Gabriela Ochała-Gierek

Dermatolog, Lekarz w trakcie specjalizacji

Sosnowiec

Piotr Polit

Piotr Polit

Okulista

Lublin

Henryk Witmanowski

Henryk Witmanowski

Chirurg plastyczny, Chirurg

Bydgoszcz

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 2 pytań dotyczących usługi: kaszaki
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.