Moje pytanie dotyczy wyrównania cukru. Od prawie 4 tyg.po zabiegu amputacji mojemu tacie jest podawa

Moje pytanie dotyczy wyrównania cukru. Od prawie 4 tyg.po zabiegu amputacji mojemu tacie jest podawana insulina Novorapid-cukry są na poziomie 200-350. Rana po amputacji przez 2 tyg.się podobno leczyła .Natomiast w tej chwili powstała martwica, jest podwyższona temperatura. Co można zrobić w tej sytuacji? Czy są jakieś badania aby można było stwierdzić co powoduje martwicę i jak dalej leczyć tą ranę? Dziękuje za odpowiedzi.

4 odpowiedzi


Leczenie tego schorzenia jest czasami bardzo trudne .Z pewnością podstawą jest dążenie do jak najlepszego wyrównania cukrzycy,zazwyczaj trzeba też podać antybiotyki,jesli to możliwe i jesli jest na to czas,ustalone na podstawie wymazu ,posiewu i antybiogramu.Warto też pomyśleć o lepszym doprowadzeniu tlenu do tkanek(leki wpływające na przeplyw krwi w tetnicach ew.leczenie tlenem w komorze hyperbarycznej).

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.


Zapraszam do Poradni Stopy Cukrzycowej w Szpitalu Specjalustycznym w Dąbrowie Górniczej (dr Tomasz Szczepanik). Im szybciej tym lepiej


Postępowanie jest skomplikowane. Bez wizyty, zbadania chorego odpowiedź jest niemożliwa. Cukry są za wysokie. Proszę się udać do lekarza już prowadzącego leczenie i/lub diabetologa i/lub specjalisty leczenia ran.


Cukry są nadal wysokie, to nie sprzyja gojeniu. Martwica jest wynikiem zakażenia bakteriami. konieczna pilna wizyta w Odzdziale gdzie wykonano amputację

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.