Moja 11 letnia sunia miała problem z prawym okiem [było widać wychodzącą trzecią powiekę i tak jakby
1 odpowiedzi
Moja 11 letnia sunia miała problem z prawym okiem [było widać wychodzącą trzecią powiekę i tak jakby opadającą dolną]. Weterynarz stwierdził stan zapalny, niskie ciśnienie w obu oczach i zapisał krople przeciw zapalne, przeciw bakteryjne i nawilżające. Niestety stan zapalny przeszedł na drugie oko, a pies przestał widzieć cokolwiek. Morfologia i rtg głowy i płuc w porządku. Okazało się, że pies tym razem pies ma nadciśnienie w prawym oku i odczuwa duży ból. Włączono krople na ciśnienie na oku, antybiotyk i gabapentynę. Pies oprócz tego przyjmuje na stałe karsivan. Po tych lekach była chwilowa poprawa jeśli chodzi o ból i samopoczucie, ale dalej piesek nie widzi. Dziś znów wygląda jakby odczwała ból. Sunia ma na pewno jeden ząb do usunięcia. Czy to może być przyczyną utraty wzroku i bólu? Bardzo proszę o jakikolwiek pomysł co może jej dolegać. Przed tą chorobą to był okaz zdrowia poza dwoma epizodami, gdzie stwierdzono u niej stan podobny do udaru, ale karsivan był dany tylko na wszelki wypadek, bo do końca nie wiedział weterynarz co jej było.
Bardzo trudno jest coś podpowiedzieć nie mając możliwości zbadania klinicznego pacjenta. Faktycznie ze względu na to ze korzenie niektórych zębów sąsiadują z oczodołem zapalenie w tej okolicy może powodować problemy okulistyczne, są też zwykle bardzo bolesne. Natomiast objawy opisywane na początku choroby przypominają zespół Hornera - jest to objaw a nie konkretna choroba, może wynikać np. z uszkodzenia nerwów szyi lub klatki piersiowej na różnym tle (urazy, guzy, problemy z kręgosłupem szyjnym), chorób ucha środkowego i wewnętrznego lub niedoczynności tarczycy. Proponowałabym w ramach przygotowań do zabiegu sanacji jamy ustnej poza rzetelnym badaniem klinicznym uwzględniającym badanie uszu wykonać też badanie krwi: morfologię z rozmazem, enzymy wątrobowe, mocznik, kreatyninę i parametry tarczycowe: TSH, T4 i fT4, badanie RTG głowy i kręgosłupa szyjnego. Mam nadzieję, że uda się przywrócić pieskowi komfort i radość życia

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Eksperci

Piotr Karwalski

Piotr Karwalski

Weterynarz

Stryków

Wojciech Lipa

Wojciech Lipa

Weterynarz

Sosnowiec

Agata Wałęga

Agata Wałęga

Weterynarz

Tarnów

Anna Sznajder-Grzyb

Anna Sznajder-Grzyb

Weterynarz

Tarnowskie Góry

Joanna Grabowska-Makuch

Joanna Grabowska-Makuch

Weterynarz

Katowice

Przemysław Sadzikowski

Przemysław Sadzikowski

Weterynarz

Jasło

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 7 pytań dotyczących usługi: choroby oczu zwierząt

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.