Mój problem polega na tym, że odczuwam dziwny niepokój. Mam zdiagnozować nerwice lękową która nie po

5 odpowiedzi
Mój problem polega na tym, że odczuwam dziwny niepokój. Mam zdiagnozować nerwice lękową która nie pojawiał się już od ponad 3 lat. Doraźnie zażywam XANAX. Wygląda na, to jak by wróciła ale nie jestem pewien do końca. Głównej objawy to sztywność karku (podczas zdenerwowania) promieniując do barków i pieczenie przedramion, brak apetytu, potliwość stóp i rąk. Problem ten nie występuje w nocy, nie odczuwam żadnych bóli. Czy problem powyższy może być związany nagłym wewnętrznym bólem karku podczas wysiłku ale nie przeciążania szyj tylko jakby od np. skoku ciśnienia, epizod wystąpił jakiś tydzień temu. Do jakiego specjalisty się udać?
Myślę, że do dobrego psychologa lub psychoterapeuty.

Witam,
Z wykształcenia jestem lekarzem internistą, ale od 20 lat specjalizuje się w medycynie estetycznej i w tym temacie z chęcią odpowiem na wszelkie pytania.
Pozdrawiam
lek. med. Małgorzata Ornatowska
Proponuję na początku udać się do Internisty, a potem lekarz pokieruje dalej.
Dzień dobry,

Proponuje udać sie na początku do Lekarza Rodzinnego/Internisty na początek aby wykluczył możliwe poważniejsze choroby somatyczne. Jeśli zostana wykluczone przyczyny somatyczne, to kolejny lekarz to Psychiatra w celu potwierdzenia rozpoznani nerwicy i ustalenia leczenia.

Pozdrawiam
W pierwszej kolejności proponuję konsultację internistyczną celem wykluczenia somatycznego podłoża opisywanych dolegliwości