Mój niespełna 6 letni syn boryka się że szczeliną odbytu (badany przez chirurga dziecięcego) od 2 mi

2 odpowiedzi
Mój niespełna 6 letni syn boryka się że szczeliną odbytu (badany przez chirurga dziecięcego) od 2 miesięcy ,stosowana maść aesculan oraz dicopeg i nasiaďowki z kory dębu od miesiąca poprawa na tydzień i znowu pęknięcie z krwawieniem. Znowu powrót do dicopeg oraz nasiadówki maść tormentiol 3 dni spokoju i znowu pogorszenie już nie wiem co robić i jak dziecku pomóc ?
Proszę dołożyć jedną saszetkę dicopegu i nie przerywać podawania go przynajmniej przez miesiąc o ostatniego krwawienia (często potrzebna jest dłuższa kuracja).

6-latek potrzebuje też podnóżek przy toalecie, żeby mógł podeprzeć się nogami, rutynę w wypróżnieniach (2x dziennie po 10 minut na toalecie).

Dicopeg sam nie działa - potrzebna jest dieta p-zaparciowa i przyjmowanie większej ilości płynów.

Maści i nasiadówki zmniejszają dolegliwości, ale nie leczą choroby. Proszę się na nich zbytnio nie skupiać.

W razie braku poprawy potrzebne będzie głębsze przyjrzenie się problemowi.

Pozdrawiam

Oskar Zgraj

Tu leczenie zwykle musi byc kompleksowe - szczelinę trzeba zamknąć tu zwykle wystarczają maści ale czasem potrzeba jest Koagulacji lub nawet wycięcia blizny. Ja przy trudno gorących się stosuje jednorazowo 20% azotan srebra by chemicznie opatrzyć śluzowkę by szybciej się goła. Proctogliwenol 3xdz.
W gabinetach mamy też dietetyków dziecięcych. - współpraca daje suuuper efekty.
Sugeruję wizytę: Konsultacja chirurgiczna dzieci - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.