Mój facet nie chce iść zemna na terapie? nie ma czasu nigdy!!!! o coś porosze jego np miał mię spłac

3 odpowiedzi
Mój facet nie chce iść zemna na terapie? nie ma czasu nigdy!!!! o coś porosze jego np miał mię spłacać umie długi na kwote 20 tyś . On mi mówi że będzie przelew jego z firmy dawno tego nie ma. Proszę też powiniśmy się zbliżyć do siebie jakiś wspolny wyjazd z urlopu czy coś innego żeby mi zrobił kolacje przy świecach on nie ma nigdy czasu mówi że to b ędzie ale kiedy nie wiem , Co ja mam robić
Dzień dobry, wygląda na to, że poznała Pani bardziej swojego partnera i jest rozczarowana. To jest sytacja w ktorej można postąpić na wiele sposobów. Przede wszystkim warto o tym rozmawiać z partnerem, np. powiedzieć mu, jak się Pani czuje, kiedy miał coś zapłacić a tego nie zrobił. Można zadać sobie pytanie, czy chcę być dalej z takim mężczyzną, czy wolę się rozstać, bo np. nic nie zapowiada, że on się zmieni. Warto też zastanowić się, jakie Pani cechy sprawiły, że jest w związku z mężczyzną którego cechy Pani nie odpowiadają. Wygląda na to, że rzeczywiście sytacja wymaga zajęcia się nią i warto popracować nad sobą, związkiem. Zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą. Będzie Pani mogła szerzej przeanalizować sytację, to może pomóc w uświadomieniu sobie, czego Pani potrzebuje, do czego dąży w życiu i jak się ma do tego związek z tym mężczyzną. Pozdrawiam, Beata Szulik Bomba

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani, że zechciała Pani podzielić się swoimi wątpliwościami, dotyczącymi Pani relacji partnerskiej.

Z zaprezentowanej przez Panią relacji, wnioskuję, że funkcjonują u Państwa trudności komunikacyjne oraz nieumiejętność wyrażania przez Panią Swoich potrzeb/pragnień.
Skoro Pani partner, nie wyraża gotowości i otwartości na podjęcie terapii par, to inspirowałabym Panią, by podjęła Pani współpracę z Psychologiem/Psychoterapeutą, by nabyła Pani umiejętności efektywnego zadbania o Siebie i swoje potrzeby.
Warto byłoby też podjąć szczerą, otwartą, nie oceniającą rozmowę z Partnerem, najlepiej poza domem, w spokojnej przestrzeni, sygnalizując Mu swoich potrzebach, komunikując, Jak i Co Pani czuje, kiedy Pani potrzeby nie są brane pod uwagę oraz Co i Jak moglibyście wspólnie zrobić, by poprawić jakość Waszego związku.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne!
Dzień dobry
Niestety jeśli partner nie chce skorzystać z terapii to żadne namowy i przekonywanie na sile nie zadziała tym bardziej, ze terapia ma sens wtedy kiedy klient jest zmotywowany i sam chce. Może warto zatem, aby Pani sama udała się na terapie i przepracowalaa swoje własne trudnosci. Być może w trakcie partner zauważy pozytywne rezultaty i sam zdecyduje się na skorzystanie z pomocy.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk - psycholog w Łodzi