Mój chłopak cierpi na przedwczesny wytrysk, co robić?

6 odpowiedzi
Czy to jakaś choroba? Robiłam to z moim chłopakiem już trzeci raz i za każdym razem było tak samo. Poruszał penisem dwa razy i doszedł, a ja oczywiście nie. Nie mam mu za złe, bo to przecież nie jego wina, ale się martwię, bo on ma 32 lata, a ja 23.
Opisana sytuacja wygląda na zaburzenia kontroli wytrysku - proponuję spokojną rozmowę z partnerem o problemie i/lub konsultację u seksuologa.

Przedwczesny wytrysk nie jest choroba czyli jednostka chorobowa sama w sobie. Jest forma zaburzenia, ktore mozna leczyć.
Dzień dobry, myślę, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest udanie się do poradni seksuologicznej (na NFZ - ul. Dolna 42, Centrum Psychoterapii). Wszelkie informacje na temat formalności (numer telefonu na recepcję) znajdzie Pani na stronie szpitala nowowiejskiego. Pozdrawiam i życzę powodzenia
Szanowna Pani, przyczyny przedwczesnego wytrysku mają bardzo często charakter psychogenny, co oznacza, że ich podłożem mogą być utrwalone, ograniczające przekonania na temat swojej sprawności seksualnej, obawa przed niezdolnością do zaspokojenia partnerki lub duże obciążenie psychiczne związane z chęcią pokazania się w jak najlepszym świetle w oczach zwłaszcza nowej partnerki. Przyczyny psychologiczne mogą obejmować także intensywny stres, przemęczenie lub problemy życiowe. Spektrum przyczyn może być bardzo szerokie a brak rozmowy na ten temat i niepodjęcie działań mających zmienić sytuację może prowadzić do odsunięcia się od siebie partnerów. Z psychologicznego punktu widzenia największą skutecznością cieszą się w tym wypadku metody oparte na nurtach poznawczo-behawioralnych oraz sesje dla par. Na pewno warto na ten temat ze sobą rozmawiać, wartościowa będzie także wizyta u seksuologa.
Dzień dobry, na podstawie tak znikomej ilości informacji, jakie Pani przedstawiła, trudno mi wywnioskować, na czym polega problem i czym dokładnie się Pani martwi. Czy tym, że nie miała Pani orgazmu? Czy tym, że partner - w Pani odczuciu - cierpi na przedwczesny wytrysk? Czy może jeszcze czymś innym? W obliczu tylu niejasności mogę jedynie napisać, że większość par potrzebuje czasu, by się seksualnie "dotrzeć" - oswoić ze swoimi ciałami i ich reakcjami, poznać nawzajem swoje potrzeby, upodobania itp. Trzy stosunki to zdecydowanie za mało, by orzekać, jak ostatecznie ułoży się Państwa pożycie. Zachęcam Panią z jednej strony do cierpliwości, a z drugiej do otwartej rozmowy z partnerem o swoich doznaniach, potrzebach, upodobaniach i ewentualnych wątpliwościach. Rozmowy prowadzonej w duchu serdeczności i delikatności - zważywszy na bardzo delikatną materię, której ma dotyczyć. Powodzenia, pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Hulewska
Zdarza się, że mężczyźni mają takie objawy, a szczególnie na początku wspólnego współżycia, jak i np. przy dużym stresie, choroby itp. Postarajcie się dłużej wspólnie "popracować nad grą wstępną" i poznać swoje ciała nawzajem. Przyczyn tego zaburzenia można doszukiwać się przede wszystkim w psychice mężczyzny. Problemy z przedwczesnym wytryskiem mogą być wywoływane także przez czynniki organiczne. Przy powstawaniu tego rodzaju zaburzeń bardzo istotne jest również utrwalanie schematu działania. W momencie, kiedy ma dojść do współżycia, mężczyzna odczuwa lęk przed kolejnym przedwczesnym wytryskiem. Lęk wpływa na układ nerwowy człowieka i sprzyja przyspieszeniu reakcji seksualnych. Jeżeli będzie się to powtarzać po dłuższej znajomości zalecam skontaktowanie się ze specjalistą najlepiej seksuologiem.