Mój chłopak adoptował psa wraz ze swoją byłą dziewczyną, po rozstaniu piesek został z nią, bo nie

4 odpowiedzi
Mój chłopak adoptował psa wraz ze swoją byłą dziewczyną, po rozstaniu piesek został z nią, bo nie chciała mu go oddać. Postanowił co tydzień wymieniać się z nią opieką nad nim. Nasz początek relacji był bardzo trudny, widywał się z nią za moimi plecami, okłamywał mnie w tej kwestii, krzyczał że ich kontakty to nie moja sprawa, jak na krótko zerwaliśmy to od razu do niej napisał, wymieniał się z nią hasłami do kont, ukrywał mnie przez rok przed znajomymi żeby jej nie powiedzieli o mnie, zabrania mi do dzisiaj towarzyszyć w odbieraniu psa, po którego jeździ do jej mieszkania. Powiedział, że nie ma takiej opcji, aby zrezygnował z psa, bo mi niekomfortowo z ich spotkaniami. I że jestem zaborcza i nie wie z czym mam problem. Czuję, że nie potrafię w ten sposób funkcjonować, te spotkania rozdrapują rany, a jednocześnie nie potrafiłabym go zmusić do zrezygnowania z psa skoro go kocha. Czy mam prawo czuć się z tym niekomfortowo czy naprawdę jest coś ze mną nie tak? Co mogę w takiej sytuacji zrobić?
Dzień dobry,
jak najbardziej może się Pani czuć niekomfortowo, jeśli partner nie był z Panią szczery w kwestii pozostałości po byłej relacji, a te pozostałości wpływają na obecny związek.
Zalecałabym konsultacje z psychologiem lub psychoterapeutą, aby omówić przedstawioną sytuację i zastanowić się co dla Pani byłoby najlepsze w tym momencie.
Pozdrawiam
Magdalena Rybicka

Dzień dobry Szanowna Autorko, dziękuję za podzielenie się Pani pytaniem. Z Pani wypowiedzi, czuję, że znajduje się Pani w trudnej sytuacji, która stanowi dla Pani wyzwanie. Proszę pamiętać, że Pani uczucia są ważne i zrozumiałe. W związkach bardzo ważną rolę odgrywa skuteczna, a za razem empatyczna komunikacja. Pomocna może okazać się szczera rozmowa z Pani partnerem, wyrażenie Pani uczuć i potrzeb oraz zastanowienie się, co jest dla Pani najważniejsze. Jeśli sytuacja ta nadal będzie problematyczna, rozważenie wsparcia terapeutycznego może pomóc Pani w podjęciu dalszych kroków. Dobrych rozwiązań może być wiele. W odnalezieniu najlepszych pomoże Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach. Życzę Pani wszystkiego dobrego, Emilia Jędryka
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online (pierwsza wizyta) - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, ma Pani prawo do wszystkich uczuć związanych z tą sytuacją. Zachęcam do otwartej rozmowy z Partnerem na temat tych uczuć nie w sposób oskarżający Partnera, tylko tłumaczący, jak ta sytuacja na Panią wpływa i jak ją Pani interpretuje. Nie będzie Pani miała wpływu na decyzje Partnera, jedynie na swoje. Jeśli poczuje Pani, że mimo rozmowy ta sytuacja Panią przerasta, zachęcam do wizyty u psychologa w celu zgłębienia Pani potrzeb i podjęcia decyzji zgodnych z Panią. Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, dziękuje za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Jak najbardziej ma Pani prawo do swoich odczuć w związku z daną sytuacją. Zachęcałbym do rozmowy z psychologiem/psychoterapeutą, podczas której mogłaby Pani zastanowić nad różnymi rozwiązaniami w związku z tą sytuacją.
Życzę wszystkiego dobrego :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.