Mój 3 letni synek kiedy mówi to przeciąga końcówki np. Kiedy wypowiada słowo nakładać To mówi nakład

3 odpowiedzi
Mój 3 letni synek kiedy mówi to przeciąga końcówki np. Kiedy wypowiada słowo nakładać To mówi nakładaććććć,albo Takkkkkk. Od kilku tygodni cały czas tak ma, czym może być to spowodowane i jak to wyleczyć.
Dzień dobry, należy zgłosić się do neurologopedy w celu oceny poziomu trudności w wypowiadaniu się płynnym oraz jej przyczyny.Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Pani opis sugeruje jąkanie, czy u dziecka pojawia się widoczne napięcie / stres? Proszę nagrać synka i udac się do logopedy, żeby trudności nie miały szansy się utrwalać. Nie poprawiamy dziecka, zwalniamy sposób mówienia, dajemy mu CZAS, obniżamy poziom napięcia - dbamy o ruch na świeżym powietrzu, wspieramy emocjonalnie. Zapraszam na konsultację online w celu dokładnej analizy waszej sytuacji. UMaurer
Problem trzeba ocenić na szerszym tle. Proponuję umówić się na konsultację z logopedą a do tego czasu obserwować dziecko, aby podczas wywiadu przekazać jak najwięcej informacji. Logopeda będzie pytać o częstotliwość występowania przedłużania (czy w każdym wyrazie, w jakiej pozycji w zdaniu, o każdej porze dnia itd.). Na pewno zapyta o dotychczasowy rozwój mowy i jego zaburzenia oraz o ogólny rozwój dziecka i jego zachowanie.
Niezależnie od przyczyny, logopeda wyjaśni w jaki sposób reagować na
takie mówienie, w jaki sposób bawić się z dzieckiem, zorganizować mu dzień itp. Do czasu konsultacji proszę nie zwracać dziecku uwagi na sposób mówienia, nie mówić za nie, nie mówić " mów wolniej".
Zapraszam na konsultację online.
Janina Nowacka