Moim problemem jest świąd praktycznie całego ciała. Nie mam żadnych innych dolegliwości skórnych. Sw

5 odpowiedzi
Moim problemem jest świąd praktycznie całego ciała. Nie mam żadnych innych dolegliwości skórnych. Swędzenie nasila się wieczorem jak kładę się spać - często nie mogę zasnąć. Swędzenie to zaczęło się jak byłam pod koniec ciąży. Urodziłam 16 tygodni temu. Na początku było lepiej, a teraz znowu wróciło.Najbardziej swędzą mnie ręce, szyja, czasem stopy. Nie wiem do jakiego lekarza specjalisty się z tym zgłosić i czy to nie jest błahy problem?
Do lekarz pierwszego kontaktu. Trzeba Panią zbadać i zrobić podstawowe badania.

zaczynamy od POZ-lekarz zobaczy skórę, pytanie jakie jeszcze inne choroby wystepują . podstawowe badania , morfologia , cukier....po ciąży to ważne .pozdrawiam
Wskazana wizyta u dermatologa ( do rozważenia świerzb ?? )
Należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne+ rozszerzony panel wątrobowy z usg j. brzusznej, kał na pasożyty-jak będzie ok, to kolej na dermatologa
Proszę udać się do dermatologa oraz lekarz chorób wewnętrznych/.