Mirek lat 57 Waga 78kg. Wzrost 185cm. Wyniki laboratoryjne: Morfologia krwi: Leukocyty 7,60 Er

4 odpowiedzi
Mirek lat 57
Waga 78kg.
Wzrost 185cm.
Wyniki laboratoryjne:
Morfologia krwi:
Leukocyty 7,60
Erytrocyty 4,88
Hemoglobina 14,1
Hematokryt 43,7
MCV 89,5
MCH 28,9
MCHC 32,3
Płyytki krwi 337
RDV-CV 12,6
PDW 10,00
MPV 9,4
P-LCR 20,00
Neutrofile 3,47
Limfocyty 2,98
Moonocyty 0,,57
Eozynofile 0,53. H
Bazofile 0,05
Neutrofile 45,60
Limfocyty 39,20
Monocyty 7,50
Eozynofile 7,00% H
Bazofile 0,70
OB 5
Mocz: jasnożółty, przejzysty, ph5,5, glukoza,ketony-nieobecne,, urobilinogen w normie,bilirubina,białko,azotyny,krew,leukocyty-nieobecne.
Żelazo 119,00
Bilirubina całkowita 0,50
Mocznik 20,80
Kreatynina 0,81
eGFR >90
Kwas moczowy 4,9
Glukoza 86
Lipidogram :
Cholesterol calkowity 246
Cholesterol HDL 71
Cholesterol nie-HDL 175
Trójglicerydy 234
Cholesterol LDL 128
ALT 23
AST 24
Fosfataza zasadowa 89
GGTP 37
Sód 140
Potas 4,50
Proszę o interpretacje moich wyników. Czy powinienem na coś szczególnie zwrócić uwagę?
Pozdrawiam.
Podwyższone trójglicerydy i cholesterol całkowity. Poza tym generalnie dobrze. W zaleceniach- ew. redukcja węglowodanów w diecie.

Witam!! badania w podstawowym zakresie dość dobre- ale nie leczy się badań tylko chorego!!pytanie czy była to tylko ogólna kontrola czy sa jakieś konkretne objawy i jaki jest wywiad rodzinny !! warto zwrócić uwagę na eozynofilie w morfologi -jest podniesiona !!jeśli są objawy-wymaga dalszej pogłębionej diagnostyki i/lub leczenia.
pozdrawiam
Podwyższone parametry lipidowe. Wskazana dieta ubogotłuszczowa, wzrost aktywności fizycznej.
Wyskie stężenie cholesterolu całkowitego i LDL oraz triglicerydów-nieprawidłowa dieta, bądź uwarunkwoanie genetyczne nieprawidłowej gospodarki lipidowej; wzrost eozynofilii-alergia, bądź pasożyty, reszta wyników OK