Mięśnie kegla - prawidłowe działanie?

4 odpowiedzi
Witam,
borykam się z problemem przedwczesnego wytrysku. Mam 22 lata. Wyczytałem w wielu miejscach, że ćwiczenie mięśni kegla pomaga w powstrzymywaniu wytrysku, jednak u mnie te mięśnie działają w zupełnie odwrotny sposób tzn. im bardziej je napnę tym szybciej kończę. Czy to dobry objaw i po wyćwiczeniu tych mięśni zacznie się to poprawiać? Czy jednak coś jest nie tak i skonsultować się z lekarzem? Pozdrawiam
Zasadą w medycynie jest diagnostyka a potem ustalenie postępowania.
Postępowanie jest uzależnione od indywidualnej, często złożonej, sytuacji.
W ostatnich latach wprowadzona na świecie, również w Polsce, specjalny lek do leczenia zaburzonej kontroli ejakulacji. Wymaga to wizyty u lekarza.
Bardzo ważne jest posiadanie stałej partnerki i regularna aktywność z nią seksualna.
Nieuporządkowanie w tej sferze często wręcz niweczy efekty leczenia.
Chaos (różne partnerki, często zmieniane, powierzchowne związki) bardzo nie sprzyja efektywności.
W dzisiejszych czasach problemem jest praca partnera poza miejscem zamieszkania i przyjazdy do partnerki rzadziej, niż co tydzień. W takich sytuacjach skuteczność leczenia bywa niezadowaląjąca.
Warto podkreślić, ze styl życia ma duży wpływ na nadpobudliwość seksualną. Używanie środków psychoaktywnych oraz sterydów anabolicznych jest dużym błędem.
Podsumowując, zachęcam do wizyty u lekarza seksuologa w pobliżu miejscu zamieszkania.
Próbowanie preparatów tak reklamowanych w TV i internecie nie jest przez medycynę seksualną aprobowane. Jak już pisałem, najpierw potrzebna jest diagnostyka.
Leczenie przedwczesnego wytrysku jest skuteczne, ale nie jest takie szybkie, jak nieraz opisywane jest to w Sieci.
Nie każdy pacjent zgłaszający się do gabinetu lekarza seksuologa z podawanym problemem przedwczesnym wytryskiem rzeczywiście ma ten problem.
Niektórzy panowie mają inny w rzeczywistości, np. zaburzenia wzwodu, a coraz częściej trafiają do nas młodzi mężczyźnie w pełni zdrowi seksualnie, ale o niewłaściwych wyobrażeniach, czasami indukowanych przez "wymagającą " partnerkę.
Postępowanie w układach homoseksualnych jest analogiczne, jak w heteroseksualnych.
W poście nie podaje Pan okolicy zamieszkania, nie mogę więc polecić znanego mi lekarza seksuologa na Pana terenie.
Na zakończenie warto zaznaczyć, że problemy z "wytryskowością" warto likwidować, bo nieleczone prowadzą do utrwalania się zmian, a czasem do dodatkowych powikłań, których omawianie przekracza ramy postu.
W praktyce klinicznej coraz większe znaczenia mają problemy z uzyskaniem wytrysku, ale tego nie dotyczy pytanie...
Pozdrawiam Pana. JW, blog seksuologia.com, Poznań. marzec 2017.

Dzieñ dobry,
proponowałabym skonsultowac się z lekarzem-seksuologiem. Być może będzie Pan potrzebował leków.
Pozdrawiam
Przyczyny wyrysu przedwczesnego mogą być różnorodne. Jeżeli ma Pan taką możliwość warto udać się na konsultację do seksuologa który zdiagnozuje problem i podejmie odpowiednie działania. Nie leczony wytrysk przedwczesny może doprowadzić do pojawiania się kolejnych zaburzeń seksualnych lub psychologicznych.
Danuta Wieczorkiewicz
Dziękuję za kontakt i zaufanie, owszem ćwiczenie mięśni kegla pomaga w powstrzymywaniu wytrysku ale czy u pana te mięśnie działają w zupełnie odwrotny to uważam, że należy temu dokładnie zbadać. Pozdrawiam