Miałam zęba leczonego kanalowo parę lat temu. Niedawno na wskutek jedzenia twardego ciastka ulamal m

1 odpowiedzi
Miałam zęba leczonego kanalowo parę lat temu. Niedawno na wskutek jedzenia twardego ciastka ulamal mi się ten ząb. Po czym zaczęło boleć mnie dziaslo. Po wizycie stomatologicznej okazało się że doszło do ulamania się bocznej ścianki zęba. Cała ścianka wraz z minimalnym kawałkiem korzenia. Z racji tego że obecnie jestem w ciąży (5 msc) , Pani doktor zaleciła aby go odbudować, jednak nie dała mi gwarancji czy to wytrzyma do końca mojej ciąży. Wspomniała także ze jest to możliwe że ząb będzie musiał być usuniety, ze względu na jego słaby szkielet. Póki co muszę oszczędzać tego zęba i uważać by się znów nie ulamal. Jednakże chciałabym wiedzieć jak wygląda usuwanie takiego zęba jesli miałoby się to wydarzyć jeszcze w trakcie trwania ciazy?
W trakcie trwania ciąży, szczególnie w drugim trymestrze zabiegi stomatologiczne są bezpieczne. Zabieg odbywa się w znieczuleniu, które również jest bezpieczne dla kobiet w ciąży. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezbolesny i komfortowy dla pacjentki.

Pozdrawiam ;-)