Mężczyzna, lat 30, kręcz szyi który utrzymuje się już ponad 2 tygodnie. Niezwykle bolesny i odporny

1 odpowiedzi
Mężczyzna, lat 30, kręcz szyi który utrzymuje się już ponad 2 tygodnie. Niezwykle bolesny i odporny na wszelkie zabiegi (sollux, masaże pomagają tylko na kilka godzin, chodzenie w kolnierzu). Pacjent jest w szpitalu rehabilitacyjnym po przrbytym udarzr ale rezultatów brak a cierpienie ogromne. Może być powiązanie z dyskopatią. Co robić? Ćwiczenia na wysunięty dysk są robione codziennie, przykurcz miał minąć po kilku dniach a nie maleje. Co zrobić dalej? Do kogo się udać po pomoc? Jakie badania powinny zostac wykonane i czy faktycznie problem z wysuniętym dyskiem może być przyczyną?
Wskazana diagnostyka w kierunku dystonii szyjnej. Pomocne mogą okazać się iniekcje z toksyny botulinowej i/lub wszczepienie stymulatora DBS (gdyby moje podejrzenie potwierdziło się a kręcz utrzymywał się).