Męczący problem

3 odpowiedzi
Od dwóch lat mam problem z współżyciem seksualnym,od kilku miesięcy wraz w partnerem nie wspolzyjemy juz wcale. Kiedy narzeczony dotyka mnie lub pieści-czuję frustracje, rozdrażnienie, napięcie, a czucie jego dotyku na moim łonie, doprowadza mnie do moznosci odbycia jakiegokolwiek stosunku, sa to bardzo silne i negatywne emocje,nawet jezeli pomysle sobie o tym, gdy mnie dotyka, czuje wstręt i silne nerwy, nie moge zgodzic sie na stosunek, poniewaz to mnie przerasta, nie wiem co mi jest, ochote na seks mam, niegdyś uwielbiałam sie kochać, teraz czuję sie fatalnie, że nie mogę. O czym może to świadczyć? W jaki sposób mogę to przewalczyc? Czy jest szansa na normalne życie erotyczne? Nie stac mnie na interwencje seksuologa prywatnie, nie mamy tez zbytnio mozliwosci wspolnie odwiedzac psychologa.
Opisuje Pani przeżycia związane z awersją do seksu. Najlepiej byłoby skorzystać z pomocy seksuologa. Mogą być to spotkania indywidualne. Z pomocy seksuologa może Pani korzystać w ramach NFZ.

Szanowna Pani,
istnieje możliwość zgłoszenia się do seksuologa w ramach NFZ. Wystarczy skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Oczywiście warto by było przyjść na spotkanie razem z partnerem, ale w sytuacji kiedy jest to utrudnione może zgłosić się Pani sama po pomoc.
Droga Pani, przyczyn moze być wiele.... nie czuje Pani pożądania do swojego partera z jakiegoś powodu. Trudno mi odgadnąć. proszę w miarę możliwości udać się do seksuologa albo psychologa lub odbyć wizytę przez Skypa