Mąż po udarze,od dwóch lat cewnikowany.Po każdej wymianie cewnika czyli co miesiąc antybiotyk.Dwa ty

2 odpowiedzi
Mąż po udarze,od dwóch lat cewnikowany.Po każdej wymianie cewnika czyli co miesiąc antybiotyk.Dwa tygodnie temu niewielkie ciemne wymioty i kolejny antybiotyk.Dzis obfite czarne wymioty, pogotowie i szpital.Czy to możliwe, żeby tak często dostawał antybiotyk, który zniszczył przypuszczalnie żołądek.Zawsze słyszałam, żeby się nic nie stało.
Dzień dobry.
Kwestie nawracających infekcji dróg moczowych należy rozwiązać inaczej, cewnik utrzymać oczywiście w tej sytuacji (jeśli jest konieczność), natomiast proponuje slaby antybiotyk odkladający się w sterczu na stałe, powinien być lepszy efekt przy mniejszych skutkach ubocznych.
Kwestia ciemnych stolcow i wymiotow - objawy które Pani podaje wskazują na krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Powodów mogą być tysiące, trzeba zrobić gastroskopię i badania dodatkowe wówczas będzie można powiedzieć jaka jest przyczyna, szansa na to by antybiotyk był przyczyną jest znikoma

Pacjent po udarze otrzymuje zazwyczaj leki przeciwkrzepliwe - jednym z powikłań są krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego - prawdopodobnie przyczyna dolegliwości. Antybiotykoterapia w tym przypadku (infekcje) pewnie znajduje swoje uzasadnienie i nie jest powodem krawień. Niemniej zaleciłabym wykonanie gastroskopii aby ocenić stan żołądka oraz dwunastnicy.