Mąż ma problemy z nasieniem a raczej nie wcale nasienia niby to wina torbieli nasiennej ale po zabie

2 odpowiedzi
Mąż ma problemy z nasieniem a raczej nie wcale nasienia niby to wina torbieli nasiennej ale po zabiegu nic się nie zmieniło a na zabieg in vitro mnie nie stać już powoli nie radzę sobie z tą sytuacją ponieważ zawsze pragnęłam mieć dziecko zaczynam kłócić się z mężem i czuję że ta cała sytuacja zmierza w zła stronę
Dzień dobry,
Z Pani opisu wynika, że problemem jest nasienie Pani męża, być może Państwa sytuacja wymaga głębszej diagnostyki w związku z możliwością posiadania dzieci, np. w klinice niepłodności, tam też można korzystać z wizyt u specjalisty w ramach NFZ. Metoda in vitro w niektórych miastach jest objęta dofinansowaniem. Chęć posiadania dzieci jest naturalną potrzebą często dla obu płci. Spróbujcie Państwo porozmawiać o swoich potrzebach i obawach w tym temacie spokojnie z uważnością na siebie wzajemnie. Kłótnie wokół tego tematu mogą świadczyć o tym, że obydwoje przeżywacie tą sytuację. Pani ma coraz większa potrzebę a mąż może przeżywać frustrację w związku z tym, iż nie może jej zrealizować i również nie może się spełnić w roli taty. Szukajcie wspólnie możliwości poradzenia sobie z tą sytuacją. Jeżeli będziecie mieli Państwo trudność w przeprowadzeniu spokojnej rozmowy zachęcam do konsultacji psychologicznej.
Pozdrawiam i proszę się nie poddawać!

Dzień dobry, myślę że w opisanej przez Panią sytuacji, wartościową pomocą byłaby konsultacja psychologiczna. Warto rozważyć zarówno konsultację indywidualną, która mogłaby być dużym wsparciem dla Pani, jak i konsultację psychoterapeutyczną dla par, która może służyć m.in. usprawnieniu komunikacji w związku. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego