Mam zwężenie przełyku na odcinku 6 cm poprzez ucisk od zewnętrznej strony przełyku narośli nieznaneg

4 odpowiedzi
Mam zwężenie przełyku na odcinku 6 cm poprzez ucisk od zewnętrznej strony przełyku narośli nieznanego pochodzenia.Z dnia na dzień jest coraz gorzej z przyjmowaniem pokarmów i płynów. Przebywałem w szpitalu, który skierował mnie do kolejnego szpitala na poszerzanie przełyku.W tym szpitalu na dzień dobry powiedziani mi, że nie mogą mi pomóc, gdyż nie spotkali się z takim przypadkiem .Odesłali mnie do Poradni Chirurgi Klatki Piersiowej. Obecnie czekam na wizytę w Poradni przy Szpitalu im. Kopernika. Czekam na wizytę opadam z sił. Czy ktoś mi pomoże ?
Dzień dobry, proszę takie pytanie skierować do chirurga ogólnego lub torakochirurga, Pozdrawiam

Dzień dobry.
zależy od charakteru zmiany i objawów. Jeżeli nie może pan/pani przyjmować pokarmów, a tym bardziej pokarmów płynnych możliwe, ze będzie potrzebne wykonanie gastrostomii odżywczej czyli wprowadzenia rurki bezpośrednio do żołądka celem żywienia. W przypadku zwężenia przełyku raczej nie uda się założyć tej "rurki" endoskopowo i trzeba będzie operację zrobić "na otwarto" z niewielkiego cięcia na brzuchu.
O metodzie dalszego leczenia decyduje lekarz prowadzący.
chirurgia klatki piersiowej to prawidłowy kierunek,mam nadzieję ze tam zostanie Pani udzielona właściwa pomoc
Zgadzam się z przedmówcami. W kwestii leczenia żywieniowego polecam dr Marka Kuneckiego - szpital Pirogowa. Sprawa pilna. Co do samego przełyku. Decyzję podejmą torakochirurdzy ze szpitala Kopernika - spróbowałbym na Pana miejscu przyspieszyć termin konsultacji.