Mam zaburzenie depresyjne, lękowe, mam mdłości i boję się ciągle o to że dostanę w głowę i boję się

3 odpowiedzi
Mam zaburzenie depresyjne, lękowe, mam mdłości i boję się ciągle o to że dostanę w głowę i boję się strasznie derealizacji bo jest bardzo silna aż nie wiem czy dostałem w głowę, biorę leki na lęki i od tygodnia zacząłem brać antydepresant rozpocząłem psycho terapię byłem już 3 razy terapeutka powiedziała mi że wyjdę z tego w pół roku psychiatra też tak powiedział czy ja z tego wyjdę? Boję się że nie ciągle mam straszne myśli i dekoncentrację
Spokojnie. Zastosowane metody leczenia najpewniej zadziałają, ale trzeba na to odpowiedniego czasu. Leki z grupy p. depresyjnych działają po 2 tyg zażywania, pełne działanie to okres ok 2-8 tyg. W przypadku zespołu natręctw nawet dłużej. Psychoterapia - tak jak powiedział terapeuta. Ogólnie na początku leczenia konieczna jest cierpliwość.

Dobry wieczór,
Spokojnie, zaburzenie zwane derealizacją jest możliwe do wyleczenia, tak jak mówi Pan Doktor powyżej oraz Pana Lekarz prowadzący i terapeuta.
Zjawisko to może być związane ze zmęczeniem oraz zaburzeniami nerwicowymi.
W przypadku Pana problemu, potrzebny jest czas i uświadomienie sobie, że stan derealizacji jest naturalną reakcją obronną organizmu.
Sugerowałabym także skonsultowanie swojego problemu ze specjalistą neurologiem, bowiem stan derealizacji bardzo często towarzyszy w niektórych stanach neurologicznych.

Życzę dużo siły w zmaganiu się z Pana trudnościami :). W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.:)
Katarzyna Oberda, Psycholog
Dzień dobry,
uczynił Pan już ogromny krok w stronę wyzdrowienia, bo udał się Pan do specjalistów w obszarze zdrowia psychicznego. Z czasem objawy będą słabły aż w końcu znów będzie Pan mógł cieszyć się zdrowiem. Trudno jest określić ile to będzie trwało, bo to zależy od wielu czynników. Czasem objawy ustępują zaskakująco szybko a czasem trzeba trochę poczekać. Proszę zaufać lekarzowi, terapeucie i własnej sile. Z pewnością drzemie w Panu potencjał, jakiego nawet się Pan nie spodziewa. Już tak wiele Pan zniósł to pokazuje jak wielką ma Pan silę.
Życzę by jak najszybciej odzyskał Pan wewnętrzną równowagę:)