Mam skierowanie na oddział detoksyczny-alkoholowy,na który mam zamiar sie zgłosić już po niedzieli.

9 odpowiedzi
Mam skierowanie na oddział detoksyczny-alkoholowy,na który mam zamiar sie zgłosić już po niedzieli. Moje pytanie brzmi ile trwa taki okres detoksykacji? Jak i po tym terapia? Jakie obowiązują warunki na oddziale terapeutycznym,typu:- odwiedziny,telefon itd.
Dzień dobry. Warunki ustala dany oddział. Terapia po nim w oddziale dziennym. Indyidualnie lub grupowo.Okres detoksykacji 2-3 tygodnie.pozdrawiam

Dzień dobry. Odtrucie, długość detoksykacji zależy od stanu zdrowia pacjenta. Proszę zadzwonić do oddziału i zasięgnąć informacji z pierwszej ręki dotyczących powyższych pytań. Po odtruciu warto dalej kontynuować proces zmian, który umożliwi uporządkowanie swojego życia. Terapia zwykle trwa 2-3 lata. Życzę właściwych decyzji i pozdrawiam Paweł.
Witam serdecznie,
nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedz. Pobyt na oddziale jest uzależniony od lekarza prowadzącego pacjenta i z całą pewnością wpływ ma tu reakcja Pana organizmu.. Każda placówka ma swój wewnętrzny regulamin, z którym powinien Pan być zapoznany, a także uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące pobytu w danej placówce. Co do formy terapii poza farmakoterapią tj. lekami ważna jest także psychoterapia. Niektóre oddziały mają w zakresie usług spotkania z psychoterapeutą. W celu uzyskania efektów i aby nie zostać samemu po wyjściu z oddziału warto rozeznać się w swojej miejscowości gdzie i w jakich ośrodkach są organizowane meetingi spotkania grupowe osób zmagających się z podobnymi do Pana "słabościami". Grupa wsparcia dodaje energii i motywacji dużo łatwiej jest także utrzymać się w "trzeźwości" mając obok innych wspierających ludzi, dla których ten temat nie jest obcy. Wszelkie kontakty powinien uzyskać Pan w ośrodku - oddziale do którego ma Pan skierowanie. Ewentualnie można także wyszukać w internecie inne ośrodki czy poradnie zajmujące się leczeniem uzależnień. Życzę wytrwałości i dużo szacunku do siebie.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Nie jestem terapeutą uzależnień. Proponuję skontaktować się z odziałem na którym ma odbywać się detoksykacja, ponieważ jej długość, okres terapii i obowiązujące zasady w każdej placówce mogą być inne.
Z pozdrowieniami
Anna Arciuch
Rzetelne informacje na temat uzależnienia, metod jego leczenia, placówek świadczących usługi w tym obszarze uzyska Pan na stronie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na stronie pod adresem: parpa.pl
Jak podaje PARPA: czas leczenia w Oddziałach Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych nie przekracza 10 dni. Czas niezbędny do przeprowadzenia skutecznej terapii to 18-24 miesiące. Pierwszy, podstawowy etap psychoterapii uzależnienia od alkoholu w zakładach stacjonarnych i oddziałach dziennych trwa od sześciu do ośmiu tygodni, natomiast w placówkach ambulatoryjnych od czterech do sześciu miesięcy. Cały cykl psychoterapii uzależnienia trwa do dwóch lat i obejmuje do 240 godzin terapii grupowej i do 50 godzin terapii indywidualnej w ciągu roku. Po zakończonej terapii stacjonarnej osoby uzależnione, w celu kontynuowania leczenia, kierowane są do dalszej psychoterapii w zakładach ambulatoryjnych oraz do grup samopomocowych Anonimowych Alkoholików i klubów abstynenta.
Dzień Dobry,
Ważne, że chcesz się zgłosić na oddział i podjąć leczenie. Okres detoksykacji na oddziale trwa przeważnie ok 6 tyg, warunki na oddziale mogą być różne w zależności od szpitala, lecz odwiedziny najbliższej rodziny są z reguły powszechnie praktykowane. Po okresie detoksykacji wskazana jest terapia na którą Cię zapraszam lub pomogę w Twojej dalszej drodze leczenia. Życzę Ci powrotu do zdrowia i wytrwałości w leczeniu. Pozdrawiam
Pobyt na oddziale detoksykacyjnym trwa od 3 do 10 dni i zależy od stanu zdrowia pacj. i jego gotowości do wspłópracy. W tym okresie może Pan liczyć na rozmowę z terapeutą i kilka spotkań grupowych o charakterze motywacyjnym (nie każdy szpital to realizuje). Przed opuszczeniem oddziału mogą Panu zaproponować dalsze leczenie w warunkach szpitalnych - pobyt i udział w programie do 8 tygodni lub kontynuowanie terapii w poradni leczenia uzależnień.
Bardzo ważne: kilkudniowy pobyt w szpitalu (detoksykacja) to za mało by poradzić sobie z nałogiem. Dlatego potrzebna jest kontynuacja leczenia. Dorze jest też znaleźć sobie grupę Anolimowych Alkoholików i brać udział w spotkaniach.
Warunki pobytu w oddziale detoksykacji zależą od wewnętrznego regulaminu.Zwykle dopuszczane jest posiadanie telefonu i wizyty rodziny
Rafał Dobolewski
Dzień dobry, proszę to pytanie zadać lekarzowi bądź terapeucie uzależenień.
Pacjent na Oddz. Detox. Jest pod opieką lekarza specjalisty od chorób wewnętrznych, następnie lekarza psychiatry, specjalisty terapii uzależnień 24 godzinną opieką pielęgniarską. Przeważnie czas leczenia w oddziale detoksykacyjnym wynosi do 10 dni. Warto zadzwonić do wybranej placówki i zapytać o warunki.