Mam pytanie, moja córka w październiku 14-stego,skonczyla 2latka.do tej pory, mowi tylko początki wy

7 odpowiedzi
Mam pytanie, moja córka w październiku 14-stego,skonczyla 2latka.do tej pory, mowi tylko początki wyrazów, ale np słowa tj. Gdzie, nie, tak, baba, dzidzia, mama, rata, ciocia, mowi całe. Wszystko rozumie, ząbki ma wszystkie. Dzieci znajomych, nawet młodsze mówią juz zdaniami, a ona coś tam po swojemu, chociaż my ja rozumiemy. Jej brat, obecnie 6 lat, też zaczął późno mówić, bo prawie w wieku 3lat,bez pomocy specjalistów. Moje pytanie brzmi, czy udać się z córką do lekarza, czy jeszcze czekać?
Według mnie warto wybrać się na konsultację logopedyczną. Terapeuta zbierze wywiad, zobaczy dziecko oceni przyczyny opóźnienia rozwoju mowy. Może zalecić dodatkowe konsultacje np laryngologiczne bądź stwierdzi, że wszystko jest w normie i nie trzeba się niczym martwić. Uważam, że warto wcześniej konsultować dzieci ze specjalistami, bo gdy dzieci zaczynają już swoje życie społeczne (przedszkole, żłobek) często chcą się komunikować z rówieśnikami, dochodzi do tego stres separacyjny można temu po prostu wcześniej zapobiec. Pozdrawiam i zapraszam.

Dzień dobry! Jeśli zastanawiają się Państwo czy sposób mówienia i ilość nadawanych komunikatów córeczki są wystarczające warto skonsultować się z logopedą. Specjalista rozwieje Państwa wątpliwości i ewentualnie podpowie jakie działania należy podjąć. Pozdrawiam!
Dzień dobry, ciężko jest ocenić nie widząc pacjenta, jeżeli chce Pani rozwiać swoje wątpliwości proszę udać się do specjalisty, który po badaniu, stwierdzi, czy jest konieczna terapia.
Dzień dobry. Wizyta - konsultacja u logopedy jest wskazana, gdyż przeprowadzi obserwacje i diagnozę, po której będzie można stwierdzić, czy jest potrzebna terapia. Pozdrawiam
Witam,
Rozwój językowy u dzieci jest zindywidualizowany. Dziecko w wieku 2 lat posługuje się około 300 słowami. Dziecko
w wieku 2 lat może mówić zdania pojedyncze rozwinięte, a pod koniec 3 r. ż zdania złożone podrzędnie.
Logopeda Skype zaprasza.
Witam. Rozwój mowy dziecko jest mocno indywidualny, jednak warto sprawdzić czy ten rozwój w przypadku córki tylko opóźniony, czy...? No właśnie ważne jest ustalenie, czy mała dobrze słyszy, czy jej narządy artykulacyjne są sprawne, zy laryngolicznie jest wszystko w porządku. Wybierz to wszystko ustalić, wybrałabym się z małą do logopedy, psychologa, może do audiologa, gdyby logopeda miał wątpliwości, czy ze słuchem wszystko jest w porządku. Po diagnozie, terapia. Zakładam, że z udziałem logopedy i pod jego kontrolą zaczniecie Państwo ćwiczyć . Ważne jest przeprowadzić diagnozę i zależnie od tej diagnozy, rozpocząć terapię.
Pozdrawiam.
Krystyna Zielinska
Dzień dobry, warto ocenić w trakcie diagnozy mowy umiejętności motoryczne w tym oddech oraz umiejętności percepcji fonemowej.Oczywiście diagnoza neurologopedyczna ustali czy należy wybrać się na badanie laryngologiczne.
Nawet jeśli dziecko rozwinie samoistnie mowę to zawsze występuje ryzyko dysleksji związanej z późną i nie pełną stymulacją percepcji fonemowej.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.