Mam przykry zapach z ust mimo, że wszystkie zęby zostały wyleczone?

7 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem kobietą i mam 25 lat. Wszystkie zęby jakie miałam do zrobienia zostały wyleczone, a mimo tego dalej mam przykry zapach z ust. Proszę o pomoc.
Przykry zapach z ust niestety często ma swoją przyczynę poza zębami. Zdarza się że powodowany jest on stanem zapalnym dziąseł. Czasem bywa również że w kryptach migdałków gardłowych osadzają się martwe komórki i bakterie tworząc cuchnące złogi. Konieczna jest dodatkowa diagnostyka.

Jeśli wszystkie zęby są dobrze wyleczone, to problemem może być halitoza lub problemy gastryczne(żołądkowe), pierwszy problem leczony może być za pomocą płukanek np. Meridol halitosis oraz pastą tej samej nazwy oraz czyszczenie języka pastą przy pomocy specjalnego czyścika do języka, w przypadku problemów żołądkowych należy zasięgnąć opinii gastrologa
Przykry zapach z ust często wiąże się z problemami gastrycznymi.Na Pani miejscu udałabym się również do gastrologa.Jeżeli zęby są zdrowe, to może trzeba usunąć kamień, stosować nić dentystyczną i płukankę do zębów np. Eludril.
Witam Panią
Przyczyny przykrego zapachu z ust mogą być różne, nie tylko chore zęby. Mogą to być chore dziąsła, kamień nazębny, chore migdałki lub zatoki,albo nawet problemy żołądkowe.
Bez szczegółowego stwierdzenia przyczyny trudna jest pomoc.
Zapraszam na wizytę kontrolną.
Pozdrawiam, Maria Chmiel.
Halitoza to może być stan który u Pani występuje. Przykry zapach może być związany z zębami ale nie musi. Pochodzić może od bakterii bytujących na trzonie języka, żołądka i kamienia nazębnego. Zapraszamy na ustalenie przyczyny.
Witam.Przykry zapach z ust może być dodatkowo spowodowany zalegającym kamieniem nazębnym,bądż może mieć związek z chorobą ogólnoustrojową np.cukrzycą,lub zaburzeniami w obrebie żołądka.Trzeba oczywiscie to wykluczyc.Na przykry zapach z ust dobrze działa olejek z drzewa herbacianego rozcieńcziny z wodą
Witam!
Jeżeli lekarz stomatolog zapewnił, iż wszystkie zęby są wyleczone i jama ustana nie jest siedliskiem ognisk zakażenia , należy się udać do lekarza specjalisty gastrologa celem konsultacji. Może mieć miejsce zarzucanie treści żołądkowej do przełyku i stąd pojawia się przykry zapach z ust. Proszę nie bagatelizować sprawy, gdyż nabłonek przełyku ulega uszkodzeniu przez treść o odczynie kwasowym z żołądka. Pojawiają się nadżerki a zaniedbana dolegliwość może doprowadzić do tzw. zespołu przełyku Barretta, czyli refluksu żołądkowo-przełykowego, który może przekształcić się w zmianę nowotworową. Proszę poddać się badanie gastroskopii, aby wykluczyć bądź potwierdzić w/w obawy.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Ziółkowska