Mam prośbę do specjalistów ( fizjoterapeuta,osteopata,neurochirurg,neurolog)Zmagam się z bólem twarz

2 odpowiedzi
Mam prośbę do specjalistów ( fizjoterapeuta,osteopata,neurochirurg,neurolog)Zmagam się z bólem twarzy od stycznia.Bolą mnie ni to kości policzkowe,ni to górna szczęka,żuchwa.Ciągnie do potylicy i skroni.Czuję taki ścisk i zarazem rozpieranie.Wykonałam szereg badań,mri głowy plus angio,szyi,twarzoczaszki,odcinka szyjnego.Wszystkie badania oprócz odcinka szyjnego są bez zastrzeżeń. Proszę o wypowiedź osób które są w stanie pomóc.Dodam jeszcze że mam pracę siedzącą.Nie wiem już do jakiego specjalisty mam się udać.Czy moje dolegliwości mogą być od odcinka szyjnego?Bóle są mocniejsze gdy trzymię głowę dłuższy czas w jednej pozycji,jak inaczej poruszam głową to boli mniej.
Badanie mri odcinka szyjnego kręgosłupa wykonane w sekwencji tse,w obrazach T1 i T2 zależnych,w płaszczyznach strzałkowej i poprzecznej.Badanie mr wykazuje wygładzenie lordozy szyjnej. Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowych C5-C6 i C6-C7 z centralnymi wypuklinami krążków międzykręgowych powodujących niewielki ucisk na worek oponowy,bez istotnego ucisku korzeni.Otwory międzykręgowe niezwężone,korzenie w ich obrębie nieuciśnięte.Nie stwierdza się cech istotnej stenozy kanału kręgowego. Intensywność sygnału z rdzenia szyjnego prawidłowa w obrazie mr.
Warto udać się do Fizjoterapeuty, który sprawdzi segmenty C0-C2 odcinka szyjnego.
Czy przy tych bólach pojawiają się również zawroty głowy lub nudności?
Podałem tylko jedną z przyczyn ale może być ich więcej więc polecam udać się do gabinetu w celu dokładnej diagnozy.
Pozdrawiam

Proszę połączyć fakty:
1.brak istotnych zmian w badaniach obrazowych w obszarze czaszkowym pomimo występujących objawów w tym obszarze
2. wyraźne zmiany w obrazie w odcinku szyjnym jak i zależność objawów od aktywności/ statyki ruchów odcinka szyjnego

Wniosek: Twoje objawy mogą mieć inne pochodzenie niż czaszka - i co więcej- ich przyczyną jest raczej zmieniona mechanika ciała (najprawdopodobniej nie tylko odcinka szyjnego).
Szukaj specjalisty obeznanego w BADANIU CZYNNOŚCIOWYM: oceniającym m in. :
1. Jak radzisz sobie z grawitacją? ( Jaką masz posturę ciała i czy ten sposób utrzymywania ciała jest najbardziej wydajny i czy nie ma wpływu na Twoje objawy?)
2. Jaki jest Twój sposób oddychania?
3. Jakie jest Twoje napięcie tkanek (a będzie ono zależne od wyżej wymienionych dwóch punktów): dotyczy to nie tylko układu mięśni i powięzi ale również układu trzewnego z systemem błon surowicznych, czy układu nerwowego i systemu membran czaszkowo-krzyżowych.
Specjalistami którzy w podobny sposób podchodzą do oceny Pacjenta są osteopaci ale też pracujący z całym ciałem fizjoterapeuci.
Życzę powodzenia,
Daniel