Mam problem z wymową podczas której wydobywają się mikro kropelki śliny.Zrobilem nowe zęby (korony g

4 odpowiedzi
Mam problem z wymową podczas której wydobywają się mikro kropelki śliny.Zrobilem nowe zęby (korony górna szczeka).Na dolnej szczere też wstawiłem część zębów. Ludzie z którymi rozmawiam się odsuwaja. Nikt nie chce być opluty.Gdzie mam szukać porady.Tyle zainwestowalem w nowe zęby i mam problem.Prosze o polna poradę.Może źle zostały te zęby wykonane.
Witam. Problemy, które opisuje Pan w swoim pytaniu nasuwają przypuszczenie, że ma Pan problemy nie z zębami, a z
przełykaniem śliny. Podczas tego procesu prawdopodobnie nie unosi Pan języka do góry . Zachęcam do wizyty u logopedy. On postawi diagnozę i zaproponuje ćwiczenia.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam.
Krystyna Zielńska

Dzień dobry
Kluczowym jest czy przed wykonaniem kosmetyki, o której Pan wspomina, również miał Pan opisany wyżej kłopot. Jeśli tak, myślę, że konieczna jest konsultacja z neurologopedą. Wszelkie trudności związane z połykaniem/ śliną/ mową powinny być kosnultowane właśnie z tym specjalistą. Jeśli problem pojawił się nagle- może narządy mowy muszą przyzwyczaić się do nowych warunków anatomicznych, a może konieczna jest korekta. Na podstawie opisu trudno wywnioskować jaka jest przyczyna. Gdyby jednak nie uzyskał Pan wystarczającej pomocy u protetyka/stomatologa/ortodonty, w zależności od tego, kto Panu pomagał- zdecydowanie polecałabym udać się po pomoc do neurologopedy.
Pozdrawiam serdecznie
Sandra Daniluk-Nowak
Jeżeli wcześniej nie było tego problemu to prawdopodobnie należy poprawić wykonane zęby górne
Należy przypomnieć sobie czy przed zabiegiem stomatologicznym miał Pan podobne problemy. Jeśli nie - należy poprawić wykonanie zębów lub dać sobie chwilę czasu na oswojenie się z nowymi zębami. Jeśli już taka upłynęła - warto skonsultować się z logopeda. Praca narządów artykacyjnych może być inna w nowych warunkach, więc ćwiczenia mogą być zasadne.